banner190
banner156

Çiğ kırkayağı yedikten sonra baş ağrısı ve sertleşmiş boyun şikayetleriyle hastaneye giden anne ve oğula hemen tedavi uygulandı.

banner196

İngiliz gazetesi Daily Mail'de yer alan habere göre; çiğ kırkayağı yedikten sonra baş ağrısı ve sertleşmiş boyun şikayetleriyle hastaneye giden anne ve oğula hemen tedavi uygulandı.Kırkayağı çiğ yiyen anne (78) ve oğlunda (46) ölümcül menenjit gelişti.Doktorlar, kırkayakta.

banner202
Çiğ kırkayağı yedikten sonra baş ağrısı ve sertleşmiş boyun şikayetleriyle hastaneye giden anne ve oğula hemen tedavi uygulandı.
banner199

İngiliz gazetesi Daily Mail'de yer alan habere göre; çiğ kırkayağı yedikten sonra baş ağrısı ve sertleşmiş boyun şikayetleriyle hastaneye giden anne ve oğula hemen tedavi uygulandı.

Kırkayağı çiğ yiyen anne (78) ve oğlunda (46) ölümcül menenjit gelişti.

Doktorlar, kırkayakta beyne girebilen ve iltihaplanmaya neden olabilen sıçan akciğer solucanı olarak adlandırılan bir parazit olduğunu söyledi.

Anti-parazitik ilaç tedavisi uygulanan anne ve oğul 15 gün sonra sağlığına kavuştu.

Kırkayak, geleneksel Çin tıbbında kurutulmuş olarak kullanılıyor ancak çiğ olarak tüketilmesi önerilmiyor.

Uzmanlar, kırkayağın içindeki parazitin hastalığı tetiklediğini belirterek, bu tip parazitlerin salyangoz ve sümüklü böceklerde de bulunduğuna dikkat çekti.

YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78