banner206

banner156

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un danışmanı Fransa'yı karıştırdı

banner209

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seyahatlerinin güvenlik organizasyonundan sorumlu olan özel kalem müdür yardımcısı Alexandre Benalla'nın, 1 Mayıs gösterileri sırasında polis kaskı takmış vaziyette biri kadın iki göstericiyi darp ederken görünmesiyle başlayan skandal sürüyo.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un danışmanı Fransa'yı karıştırdı
banner199
banner147

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un seyahatlerinin güvenlik organizasyonundan sorumlu olan özel kalem müdür yardımcısı Alexandre Benalla'nın, 1 Mayıs gösterileri sırasında polis kaskı takmış vaziyette biri kadın iki göstericiyi darp ederken görünmesiyle başlayan skandal sürüyor.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un danışmanından protestoculara dayak

banner208
Cumhurbaşkanlığından ilk etapta 1 Mayıs günü istirahatta olan Benalla’nın gösterilerde gözlemci olarak bulunma talebinde bulunduğu ancak darp olayı nedeniyle kendisine uyarı verilerek, hakkında 15 gün açığa alma ve maaşından kesinti yapma cezası verildiği açıklaması geldi.

Macron sessizliğini koruyor

“Örnek Cumhuriyet” söylemleriyle sık sık ders verici bir tavır sergileyen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Alexandre Benalla meselesi hakkındaki sessizliğini koruması ve gazetecilerin sorularını yanıtlamaktan kaçınması, muhalefette yükselmeye başlayan tepkiler ve bir polis sendikasının “yetki gaspı” nedeniyle suç duyurusunda bulunmasıyla kriz giderek büyüdü. Savcılık soruşturma başlatırken, Macron ve ekibinin olaydan haberdar olmasına rağmen harekete ancak olay basına yansıyınca geçmiş olması hala tartışılıyor ve akıllara Benalla’nın neden bu kadar ayrıcalıklı olduğu sorusunu getiriyor.

AA

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133