banner329
banner256

İsrail’in yıllardır bitmek bilmeyen sistematik şiddet ve zulmü kamera kayıtlarına yansıdı…

banner209

 Cuma günü İsrail karşıtı gösteriye katılan 16 yaşındaki Ahmed Masbah Ebu Tuyur’un vurularak öldürülme anı sosyal medyada ortaya çıkınca, İsrail yönetimi köşeye sıkıştı. İsrail’in şiddetine karşı düzenlenen gösteride kendisinden metrelerce uzaktaki bir te.

İsrail’in yıllardır bitmek bilmeyen sistematik şiddet ve zulmü kamera kayıtlarına yansıdı…
banner147

 Cuma günü İsrail karşıtı gösteriye katılan 16 yaşındaki Ahmed Masbah Ebu Tuyur’un vurularak öldürülme anı sosyal medyada ortaya çıkınca, İsrail yönetimi köşeye sıkıştı. 

banner208
İsrail’in şiddetine karşı düzenlenen gösteride kendisinden metrelerce uzaktaki bir tepede pusu kuran İsrail askerine önce sembolik olarak taş atan ve daha sonra da el sallayan 16 yaşındaki Ahmed, bundan saniyeler sonra vurularak öldürüldü. Kamera kayıtlarına geçen olay sosyal medyada büyük tepki çekerken, İsrail basını da askerlerin silahsız bir göstericiye karşı orantısız kuvvet uyguladığının altını çizdi.

İsrail’in çok satan gazetelerinden Haaretz, gelişmenin İsrail ordusunda da rahatsızlığa sebep olduğunu okuyucularına aktardı. Gazetede Jack Khoury imzasıyla yayınlanan haberde, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.


banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133