ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlara yenilerini ekleyeceği sinyalini vermesinin ardından Ticaret Bakanlığından sert tepki geldi.

 Ticaret Bakanı Pekcan, yaptırımlarla ilgili "Aynı şekilde karşılık vereceğiz." dedi.Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan şu ifadeleri kullandı:ABD'nin siyasi konular ile ekonomik işbirliği konularını hassasiyet gözetmeden birbirine karıştırdığına şahit oluyoruz.

ABD'nin Türkiye'ye uyguladığı yaptırımlara yenilerini ekleyeceği sinyalini vermesinin ardından Ticaret Bakanlığından sert tepki geldi.

 Ticaret Bakanı Pekcan, yaptırımlarla ilgili "Aynı şekilde karşılık vereceğiz." dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan şu ifadeleri kullandı:

ABD'nin siyasi konular ile ekonomik işbirliği konularını hassasiyet gözetmeden birbirine karıştırdığına şahit oluyoruz. Bu sadece ABD ekonomisini değil tüm dünya ekonomisini olumsuz yönde etkilemekte.Türkiye olarakABD'nin almış olduğu tedbirlere uluslararası ticaret hukukundan gelen haklarımız ile ve Dünya Ticaret Örgütü kurallarına uygun olarak aynı şekilde karşılık verdik ve vermeye devam edeceğiz. Üreticimizin ve ihracatçımızın bütün pazarlarda her koşulda haklı davalarında her zaman yanlarında olacağız. Umuyoruz ki ABD'li dostlarımız da bu gerçeği en kısa zamandagörecek ve küresel ekonomiyi ve yatırım ortamı açısından yapıcı adımlar atacaktır. Her zaman olduğu gibi kendileri ile diyalog ve işbirliğine açığız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER