banner143

ALBARAKA TÜRK 245 milyon dolar ve 60 milyon euro tutarındaki murabaha sendikasyon işlemini başarıyla tamamladı

Albaraka Türk, 17 bankanın katılımı ile 245 milyon dolar ve 60 milyon Euro tutarındaki Murabaha Sendikasyon işlemini 1,5 kat fazla talep ile başarılı bir şekilde tamamladı. Bank ABC ve Emirates NBD Capital’in koordinatörlüğünde gerçekleşen Dolar ve Euro döviz cinslerinden oluşan kredi bankanın finansman desteği işlemlerinde kullanılacak.

ALBARAKA TÜRK 245 milyon dolar ve 60 milyon euro tutarındaki murabaha sendikasyon işlemini başarıyla tamamladı

Türkiye’de katılım bankacılığı sektöründe ilklerin öncüsü Albaraka Türk, 370 gün vadeli, 245 milyon dolar ve 60 milyon Euro tutarında murabaha sendikasyon kredisi temin etti. Bank ABC ve Emirates NBD Capital’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve 17 bankanın katıldığı murabaha sendikasyon kredisinin maliyeti sırasıyla LIBOR+125 baz puan ve EURIBOR+115 baz puan olarak gerçekleşti. Başta Körfez ülkeleri olmak üzere, Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğu’daki bankaların yoğun ilgi ve katılım gösterdiği kredi, piyasada olumlu karşılandı.

Körfez, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan büyük ilgi

Başarılı bir şekilde tamamlanan Murabaha sendikasyon işlemine Körfez ülkeleri, Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'daki bankalardan ilgi ve katılım olduğunu belirten Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Malek Khodr Temsah,Jeopolitik belirsizlikler ve küresel büyüme beklentileri açısından ortaya çıkan makroekonomik kaygılara rağmen, işlemimize katılan geniş çaplı yatırımcı profili, kurumumuza ve Türkiye ekonomisine güvenin göstergesidirdedi.

banner149
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78