banner139
banner256

Karaca konkordato istedi...

banner209

1917 yılında kurulan Türkiye ve Azerbaycan'da toplam 90 mağazası bulunan Çift Geyik Karaca Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvurarak konkordato talebinde bulundu.Davada, yaşanan mali dar boğaza ilişkin bir dizi gerekçe sıralandı.

Karaca konkordato istedi...
banner147

1917 yılında kurulan Türkiye ve Azerbaycan'da toplam 90 mağazası bulunan Çift Geyik Karaca Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi'ne başvurarak konkordato talebinde bulundu.

Davada, yaşanan mali dar boğaza ilişkin bir dizi gerekçe sıralandı. Dava dilekçesine göre, döviz cinsinden alınan yüklü krediler, AVM kiralarındaki yükseliş, perakende satışlarındaki gerileme ve bankaların kredi limitlerini kullandırmaması şirketlerin mali yapısını olumsuz etkiledi.

Toplamda 171 milyon liralık borcu bulunan şirket için konkordato kararı verilmesi halinde faaliyetlerin etkin bir biçimde sürdürülebileceği kaydedildi.

banner208
Mağazalar kimin?
Temelleri 1917 yılında atılan Çift Geyik Karaca 1961 yılında yurt dışına ihraç edilen ilk Türk Tekstil markası olarak tarihe adını yazdırmıştı. 1998 yılında Tekfen Holding bünyesine katılan Çift Geyik Karaca, 2005 yılında Narin Group ailesine katılıp markalaştı. Çift Geyik Karaca Giyim AŞ ve Narin Triko Tekstil'in sahipleri Hasan-Hüseyin-Cüneyt ve Fethi Güneş.

Çift Geyik Karaca'dan açıklama

Çift Geyikli Karaca konkordato talebine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Son dönemde piyasalarda yaşanan likidite sıkışıklığı, yüksek faiz ve bankaların kredi vermedeki zorlukları, bununla birlikte dövize bağlı gider kalemlerinin kurdaki dalgalanmalardan olumsuz etkilenmesi ve gerçekleşen satış rakamlarının beklentilerin altında kalması sebebiyle, kısa vadeli ödemelerimizde yaşanan sıkıntıların üstesinden gelmek; çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız gibi paydaşlarımızın bu zorlu süreçten en az olumsuz etkilenmesini sağlamak; böylece ticari faaliyetlerimizi korumak ve sürdürülebilir bir ödeme yapısı ortaya koyabilmek adına 26.12.2018 tarihi itibariyle yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine yapılan konkordato talebimiz gereğince, mahkemece tedbir kararı alınmıştır.

Yüzde 100 milli sermayeli bir kurum olan Çift Geyik Karaca Giyim Sanayi Tic. A.Ş. Türkiye’nin en önemli giyim perakende firmalarından biridir. İçinde bulunduğumuz bu geçici süreçte ve sonrasında tüm paydaşlarımızın haklarını koruyarak ülkemize ve milletimize hizmet etmeye ve 102 yıllık Karaca kalitesini uzun yıllar boyunca müşterilerimize yaşatmaya devam edeceğimize inancımız tamdır".

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133