banner206
banner156

Tesla’nın yeni oto sigortası programının detayları belli oluyor

banner209

Elektrikli otomobil devi Tesla’nın, kendi araçları için çıkartacağı yeni sigorta paketine dair detaylar gelmeye başladı. Şirketin CEO’su Elon Musk tarafından açıklanan bilgilere göre, Temmuz ayında oto sigorta paketi hakkında gelişmelerin yaşanacağı tahmin ediliyor.

Tesla’nın yeni oto sigortası programının detayları belli oluyor
banner147

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın yeni oto sigortaprogramına dair detaylarda ciddi gelişmeler yaşanmaya başladı. Geçen sene verilen bilgilere göre içerisinde bulunduğumuz 2019 yılının Mayıs ayında kullanıcıya sunulması beklenen oto sigorta paketinde halen bir gelişme yaşanmadı. Elon Musk, oto sigortasının Temmuz ayında resmi olarak kullanıcıların hizmetine sunulabileceğini açıkladı.

KÜÇÜK DETAYLARIN HALLEDİLMESİ GEREKİYOR

banner208
Elon Musk, yaptığı açıklamada çok küçük pürüzlerin olduğu ve bu sebeple oto sigortasının halen ortaya çıkmadığını söyledi. Satın alınması gereken birkaç şirket ve aynı zamanda bitirilmesi gereken bir yazılımın olduğun söyleyen Musk, sürecin en fazla 1 ay süreceğinin sözünü verdi. Tesla kullanıcıları yıllardır elektrikli otomobilleri için özel bir sigorta programı bekliyor.

ELON MUSK’IN BAŞARISIZ OLACAĞI SÖYLENDİ

Amerika’nın önde gelen sigorta şirketlerinden birisi olan Berkshire Hathaway şirketinin sahibi Warren Buffet, basına yaptığı açıklamada Tesla’nın oto sigorta sektörüne girmesinin yanlış olduğunu söyledi. Otomobil üreten bir şirketin, oto sigorta işinde başarılı olmasının, sigorta şirketlerinin otomobil üretimi kadar zor olduğunu söylemesi ortalığı karıştırdı. Elon Musk, oto sigorta işinde başarılı olup olmayacağını ise Tesla kullanıcıları belirleyecek. Tesla’ya özel oto sigortanın başarısını hep birlikte göreceğiz.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 14:29
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133