Öğretmenlerimiz ve Kadınlarımız.

Bugün 24 Kasım 2018 Öğretmenler Günü. Şüphesiz her meslek bizler için çok önemlidir. Fakat bazı meslekler vardır ki önce insanları sonra ülkeleri ardından da dünyayı değiştirme gücüne sahiptirler.

İşte Öğretmenlik mesleği de bence bu kapsamdadır. Geçmiş yıllarda genel olarak 6 yada 7 yaşlarında ilk öğretmenlerimiz ile karşılaşırdık, şimdi bu karşılaşma okul öncesi eğitimi de hesaba katarsak çok daha önce gerçekleşmektedir. Çok ufak yaşlardan yetişkin bir birey olana kadar öğretmenlerimiz hep bizlerledir.Bu nedenle öğretmenlerimizin bizler üzerindeki etkisi tartışılamaz,tabii ben sadece eğitim öğretim hayatında bizlere bir şeyler öğreten kişileri öğretmen olarak nitelemiyorum. Bildiklerini karşılıksız olarak bizlere öğreten,tecrübelerinden faydalanmamıza izin veren herkes benim için birer öğretmendir.Bu kapsamda çok şanslı biri olduğum söylenebilir,öğretmen konusunda hiç sıkıntı çekmedim.

Bu nedenle tüm öğreticilerin Öğretmenler Gününü kutlarım. Meslek olarak bu işi yapan öğretmenlerimizin ise yaşadıkları sorunların hızlıca ve kalıcı olarak çözülmesini temenni ederim.

 Yazımın ikinci kısmında ise ülkemiz için kanayan bir yara olan kadına şiddet konusuna değinmek istiyorum zira yarın 25 Kasım 2018 ve Kadına yönelik şiddetle mücadele günü.Maalesef ülkemizin sicili bu konuda pek parlak değil.Neredeyse her sabah kadına şiddet haberleri (Aslında sadece kadına da değil bir çok canlıya şiddet haberleri çok artmaya başladı) ile güne başlıyoruz.Bir çok kadın halen (Yazı kaleme alındığı anda bile) bir şekilde şiddet görmeye devam ediyor,işte yarın bu durumu değiştirmek için atılan ufak bir adım ve bu sorunun çözümü için  hepimize iş düşüyor.Yazının bu mecrada yazılmasında ki amaçta budur.

Kadına şiddet uygulama ve uygulatma !

Büyük usta Nazım’ın bir şiirinde söylediği gibi ,

‘O benim kollarım, bacaklarım, başım,
Yavrum, annem, karım, kız kardeşim
Hayat arkadaşımdır..’

YORUM EKLE

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78