banner206
banner256

50 cc motorlu bisikletler trafiği birbirine katıyor

banner209

50 cc motorlu bisiklette A sınıfı ehliyete ihtiyaç duyulmuyor. Üstelik kanuna göre zorunlu trafik sigortasına da tabi tutulmayan 50 cc motorlu bisikletler trafikte ortalığı birbirine katıyor. Özel haberimizde trafik canavarlarını konu ediniyoruz.

50 cc motorlu bisikletler trafiği birbirine katıyor
banner147

Uzun zamandır haberlere konu olan ve son zamanlarda birçok sürücünün dikkatini çeken 50 cc ve altı motorlu bisikletler trafikte terör estirmeye devam ediyorlar. Zorunlu trafik sigortası ve motorlu taşıtlar vergisine tabi tutulmayan 50 cc'lik motorlu bisikletler bu sebeple trafikte çok ciddi risk oluşturmaya devam ediyorlar. Özellikle Çin ve Tayvan gibi yerlerden ülkemize giriş yapan 50 cc ve altı motosikletleri B sınıfı ehliyeti olan herkes kullanabiliyor.

 3-5 BİN TL FİYAT ARALIĞINDA SATILIYOR 

banner208
Türkiye'de neredeyse her yerde görülmeye başlanan 50 cc'lik motorlu bisikletlerin fiyatı 3 ile 5 bin TL arasında değişiklik gösteriyor. Uzak Doğu ülkelerinden gelen motorlu bisikletler, çeşitli ekipmanlar ile 125 cc ve üstüne çıkarılabiliyor. Normalde A sınıfı ehliyet ile kullanılması gereken 50 cc ve üstü motosikletler, motorlu bisikletler sebebiyle kanun dışı olarak kullanılıyor. Üstünde oynamalar yapılan motorlu bisikletler karayollarında 120 kilometre hızın üstüne çıkabiliyorlar. Kanuna göre 50 cc'lik araçların 45 kilometre hızın üstüne çıkmaması gerekiyor.

USTALAR YASA DIŞI İŞLEM YAPIYOR

Sanayi bölgelerinde veya mahalle arasında 50 cc'lik motorlu bisikletlerin gücünü ve torkunu yükselten ustaların yasa dışı işlem yaptığını da bu haberimizde söyleyelim. Araç sahiplerinin trafiği ve hayatını riske atmasına olanak sağlayan iş yerleri hakkında halen yasal bir işlem yapılmıyor. Yasa dışı işlem yapan yerlerinde dışında bazı vatandaşlar istek halinde trafik sigortası yaptırabiliyorlar. Herhangi bir kaza veya maddi hasar durumunda trafik sigortası şirketleri olaydan kaçıyorlar. Motorlu bisiklet kullanıcıları sigorta şirketlerinden alacaklarını hukuki yolla almaya çalışsa da kaza anında oluşan hasar, sakatlık, ölüm tazminatları maalesef motorlu bisiklet kullanıcısına kalıyor.

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133