banner315
banner156

Avis filosuna 11 bin PSA aracı ekleyecek

banner209

Dünyanın önde gelen araç ve filo kiralama şirketleri arasında yer alan Avis Budget Grubu, bu yıl sonuna dek Avrupa'daki filosuna 11 bin adet Peugeot, Citroën ve DS markalarına ait modelleri dahil etmeye hazırlanıyor.

Avis filosuna 11 bin PSA aracı ekleyecek
banner147

Dünyanın önde gelen araç ve filo kiralama şirketleri arasında yer alan Avis Budget Grubu, bu yıl sonuna dek Avrupa’daki filosuna 11 bin adet Peugeot, Citroën ve DS markalarına ait modelleri dahil etmeye hazırlanıyor. Malum, adı geçen tüm markalar PSA grubu bünyesinde.

Yeni araçlar Avrupa kıtasına dağıtılacak

Grup halihazırda toplam 6 bin adet aktif kullanılan kiralık araca sahip. Yıl sonuna kadar ise 5 bin aracın daha eklenmesi planlanıyor.

Satın alınan bu araçlar Avis ve Budget markalarının Avusturya, Belçika, Çekya, Fransa, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Portekiz, İspanya, İsviçre ve İngiltere’de müşterilere pazarlanacak. Öte yandan Avis ve Budget grubunun İtalya’daki markası Maggiore de yeni temin edilen araçlardan payını alacak.

Toyota ile anlaşma imzalandı

Otomobil kiralama devi, bu yıl içinde dünya çapında 100 binden fazla arabaya sahip olmayı hedefliyor. 2020 yılına gelindiğindeyse grubun hedefi tamamen internet üzerinden tüm filoyu yönetebilmek.

banner208
Geçtiğimiz ay şirket Toyota şirketiyle anlaşmaya vardığını ve 2018 yılında ABD genelinde 10 bin adet araba temin edeceklerini açıklamıştı.

Satın alınan tüm arabalar akıllı bağlantı teknolojileriyle donatılacak. Bunun hem filo yöneticilerine, hem de müşterileri büyük faydaları var.

Keza arabalardan toplanacak veriler Avis Budget Grubu‘nun kendi operasyonlarını yönetmesine de kolaylık sağlayacak.

Şirketin üst düzey yöneticisi açıklama yaptı

Grubun başkanı Mark Servodidio, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İnternete bağlanabilen akıllı arabalardan topladığımız veriler, yeni geliştirmeler yapmamıza ve maliyetleri kısmamıza yardımcı oluyor. Daha iyi bilgilendirmeler yapmaya başladığımız için müşterilerimizin memnuniyetini arttırabilmemiz mümkün hale geliyor” açıklamasında bulundu.Oto Dünya

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 21:41
banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133