banner258

banner156

Carlos Ghosn yılbaşından sonra serbest kalabilir

banner209

Tokyo'daki yerel mahkeme Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının üst yöneticisi Carlos Ghosn'un gözaltı süresinin uzatılması için savcılık tarafından yapılan başvuruyu reddetti.

Carlos Ghosn yılbaşından sonra serbest kalabilir
banner199
banner79

Tokyo'daki yerel mahkeme Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının üst yöneticisi Carlos Ghosn'un gözaltı süresinin uzatılması için savcılık tarafından yapılan başvuruyu reddetti. Financial Times'ın haberine göre Ghosn yılbaşından önce kefaletle serbest bırakılabilir.

19 Kasım'dan beri gözaltında olan Ghosn'ın 5 yıllık zamanda şirkete 44 milyon dolarlık parayı zimmetine geçirmekle suçlanıyor. Aynı suçun son üç yıl boyunca da işlendiği iddiasıyla 10 Aralık’ta yeniden tutuklandı. İkinci iddianameden dolayı 10 günlük tutukluluk süresi bugün sona eriyor.

banner208
Otomobil üreticisi tarafından yapılan bir başka soruşturma da yöneticinin kendi giderleri için şirket fonlarını kullandığını iddia etmişti. Japon avukatlar Ghosn ve Kelly’nin davasıyla alakalı konuşmak için henüz erken dediler. Yasal olarak savunmasını bilen birine göre Ghosn hâlâ masumiyetini koruyor.

Mahkeme kararının ardından, Tokyo Bölge Savcılık Bürosu başsavcısı Shin Kukimoto, “uygun tedbirler alınacaktır” açıklamasını yaptı. Nissan’dan gelen açıklamada “Tokyo Cumhuriyet Savcılığı tarafından alınan kararların kendi soruşturmalarına ve Nissan tarafından sağlanan bilgilere dayalı olduğu yönünde.

Greg Kelly’nin eşi Donna Dee Kelly’nin yayınladığı video ise mahkemenin kararında etkili olduğu söyleniyor. Kelly, kocasının sağlık endişelerine rağmen başka bir Nissan yöneticisi tarafından Japonya’ya gitmesi için özendirildiğini ve bu yüzden Saikawa ile şirket içi güç mücadelesine girdiğini söyledi. Ayrıca, Greg ve Ghosn’un  yasayı çiğnemediğine inandığını söyledi.

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133