banner315
banner256

Otel sahibi araç kiralama devinin konkordato süresi uzatıldı

banner209

Şirket, filo kiralama hizmetlerinin yanı sıra Lincoln limuzinlerle de özel taşımacılık hizmeti veren Euronet Car Rental'in konkordato süresi uzatıldı.

Otel sahibi araç kiralama devinin konkordato süresi uzatıldı
banner147

Sigortahaber.com.tr - Şirket, filo kiralama hizmetlerinin yanı sıra Lincoln limuzinlerle de özel taşımacılık hizmeti veren Euronet Car Rental'in konkordato süresi uzatıldı. Grup bünyesinde İstanbul Avcılar'da Hotel Emirhan Palace ismi ile faaliyet gösteren bir de otel bulunuyor.

Araç kiralama sektörünün önemli oyuncularından Euronet Car Rental, geçtiğimiz aylarda yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca mahkemeye başvurmuştu. Euronet Car Rental’in bağlı bulunduğu Tursam Turizm Otelcilik Taşımacılık Deri Tekstil İnşaat San. Tic. Limited Şti., Besoto İnşaat Araç Kiralama Turizm Ticaret AŞ’nin yanı sıra Bülent Samancı ve A. Rabia Köseoğlu Samancı adına geçtiğimiz aylarda konkordato davası açılmıştı. Bakırköy 1. Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada mahkeme tedbir kararı vermişti. Bu kararla birlikte şirketler, hacizlere karşı korumaya alınmıştı. Mahkeme üç aylık geçici mühletin yanı sıra 3 kişilik de geçici konkordato komiseri heyeti atanmıştı.

1 yıl süreyle uzatıldı

banner208
Bakırköy 1.Ticaret Mahkemesi Tursam Turizm Otelcilik, Besoto İnşaat araç kiralama ve Ayşe Rabia Köseoğlu hakkında 16 Ocak 2019 tarihinden itibaren bir yıl süreyle kesin mühlet verilmesine verdi. Mahkeme Bülent Samancı'nın konkordato talebinin uzatılması talebinin reddine karar verdi. Samancı hakkındaki tüm ihtiyati tedbirler kaldırıldı.

Avcılar da otele de sahip

Euronet Car Rental 20 yıla yakın bir süreden beri faaliyet gösteriyor. Çoğunluğu havalimanlarında olan 12 şube ile sektörde faaliyet gösteren şirket, araç kiralama, filo kiralama, limuzin kiralama, havalimanı-otel transfer hizmeti, VIP minibüs kiralama alanında hizmet veriyor.

Şirketin sitesinde, Türkiye'de araç filosunda 9 metrelik Lincoln limuzinler bulunan tek şirket Euronet Car Rental’in olduğu bilgisi yer alıyor. Grup bünyesinde Hotel Emirhan Palace ismiyle faaliyet gösteren bir de otel bulunuyor.

Kaynak: Turizmajansi.com

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 23:26
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133