banner139
banner156

Dahiliye hangi hastalıklara bakar?

banner209

Dahiliye hangi hastalıklara bakar sorusu binlerce hastanın kafasını karıştırır.

banner251
Dahiliye hangi hastalıklara bakar?
banner205

Dahiliye hangi hastalıklara bakar sorusu binlerce hastanın kafasını karıştırır. Genel adı iç hastalıkları da olsa Dahiliye aslında bilmediğiniz birçok hastalığı da kapsıyor. Peki Dahiliye bölümü hangi hastalıklara bakar, hangi hastalık dahiliye bölümüne girer işte cevabı..

İç hastalıkları departmanı çocukluk çağını aşmış bireylerin iç organ sistemleri ile ilgili incelemeleri yapar. Bu sisteme ait organların fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir. Bunun yanı sıra sağlık hizmeti verdiği her bireyi kendisini hastalıklarda koruması için alınması gereken önlemler konusunda bilinçlendirir ve yönlendirir.

Genel dahiliye tıbbın tüm klinik branşlarına temel teşkil eden bir disiplindir. Sağlık kuruluşlarına başvuran hastaların büyük çoğunluğunun problemleri iç hastalıklarının ilgi alanına girmektedir. Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hiper tansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar

*Ağız kuruluğu
*Karın ağrısı
*Göğüs ağrısı ( sol kol ile ilgili ağrılar )
*Mide ağrısı
*Sıklıkla idrara çıkma
*Gastrit
*Mide ekşimesi
*İshal ve kabızlık
*Tansiyon ( buna bağlı baş dönmesi, kulak çınlaması, mide bulantısı, burun kanaması ve kalp ağrıları…)
*Terleme
*Kalp, Damar, Aort, Damar sertliği, Hipertansiyon, Yüksek tansiyon, *Hipotansiyon, Düşük tansiyon, Kalp krizi, Kalp yetmezliği, Taşikardi, *Çarpıntı gibi rahatsızlıklar için dahiliye bölümüne görünebilirsiniz.


YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner213

banner135

banner203

banner64

banner78

banner133