banner258
banner256

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?

banner209

Oldukça zengin bir mineral kaynağı olan erik, hamilelik döneminde tüketildiğinde oldukça faydalı olmaktadır. Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?Oldukça zengin bir mineral kaynağı olan erik, hamilelik döneminde tüketildiğinde oldukça faydalı olmaktadır.

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?
banner147

Oldukça zengin bir mineral kaynağı olan erik, hamilelik döneminde tüketildiğinde oldukça faydalı olmaktadır. 

Hamilelikte Eriğin Faydaları Nelerdir?

Oldukça zengin bir mineral kaynağı olan erik, hamilelik döneminde tüketildiğinde oldukça faydalı olmaktadır. Aşırıya kaçmadan her gün bir miktar erik yemek hem anne sağlığı hem de çocuk için besleyici olacaktır. Sağlık açısından pek çok yararı bulunan erik, hamilelikte tüketilmesi faydalı olan meyveler arasındadır.

 

banner208
Ekşi tadı ile ağzımızın suyunun akmasına sebep olan erik, hamilelik döneminde pek çok bayan tarafından aş erir. Hamilelik döneminde tüketilen erik, anne ve bebek sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Gebeliğin sonlarına doğru anne adayları sindirim açısından zorluk çekerler. Gebelikte erik yemek ise sindirim sistemini birazcıkta olsa hafifletir.

 

Hamilelik döneminde anne adayları bir çok vitamine ihtiyaç duyarlar. Vitaminler anne sağlığı ve bebek gelişimi için önemli bir yer tutar. Erik ise A, C ve E vitaminlerini bünyesinde hapseden bir meyvedir. Gebelikte yaşanan kabızlık sorununa karşı erik tüketmek faydalı olabilmektedir. Eriğin bahsedilen faydalarını görebilmek için mevsiminde ve organik eriklerden tüketmeniz gerekmektedir.


banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133