banner329
banner256

İnsan Sağlığına Direkt Etki Eden Ürünler

banner209

Sağlıksız derecede kilolu ve zayıflamak isteyen insan sayısının artmasıyla birlikte zayıflama ilaçları, zayıflama tozları, zayıflatıcı içecekler adı altından ürün satan pek çok marka türedi.

İnsan Sağlığına Direkt Etki Eden Ürünler
banner147

Bütün bunların yanında diş macunlarının içerisinde insanlara zarar veren madde bulunduğu bir anda yayılmaya başladı. İlaç sektöründe toplatılmaya başlayan ilaçlar ortaya çıktı; bunlar bir ülkede zararlı ve bağımlılığa sebep olması sebebiyle toplatılırken başka bir ülkede yüzlerce belki binlerce insanın her gün kullanmaya devam ettiği ilaçlar. Bütün bunların sağlığa etkileri tartışılırken geçmişte çok fazla tartışmaya sebep olan GDO'lu ürünlerin varlığı unutuldu. Bunlar zaman içerisinde bir noktada çok fazla konuşulan ver her insanın duyduğu şeylerden belki her gün tükettiğimiz çikolata, şeker, jelibon gibi ürünlerin etkileri asla herkes tarafından konuşulmadı.

Tatlı Tüketimi

Marketlerde pek çok çeşidini gördüğümüz şeker, çikolata, jelibon gibi ürünlerin pek çoğu früktoz şekerinden üretilmekte. Bu şeker çocukların beyin gelişimine direkt olarak etki etmekte ve özellikle fazla tüketimi günümüzde çok yaygın bir sağlık sorunu olan obeziteye sebep olmaktadır. Obezite karaciğer yağlanması, şeker hastalığı gibi hastalıklara yol açan önemli bir sağlık sorunudur. Aldığımız ve tükettiğimiz ürün içerik açısından ne kadar doğal olursa bu gibi hastalıklarla karşılaşma riski de o kadar düşük olacaktır.

banner208
Doğallığa Dönüş

Özellikle GDO'lu ürünlerin zararlarının konuşulduğu dönemle birlikte pek çok insan doğal ham madde tüketimine dönmek istedi. Bu da doğal adı altında daha yüksek fiyata satılan ürün sayısının bir anda artmasına sebep oldu. Bu ürünler de içerikleri mutlaka kontrol edilerek tüketilmelidir.

Zayıflama

Zayıflama ürünlerinin bir anda artması buna olan talebin de çok fazla olduğunun göstergesi ancak bu ürünler kesinlikle uzmanlar tarafından önerilmemekte ve ani kilo kaybının zararlı olduğu belirtilmektedir. Bunun yanında bu şekilde piyasada bulunan pek çok zayıflatıcı ürünün böbreklere olumsuz etkilerinin olduğu, ilerleyen aşamalarda böbrek yetmezliğine dahi sebep olabileceği uzmanlar tarafından söylenmektedir. Hastanelerde kullandıkları zayıflama ürünlerinden kaynaklı aşırı kalp çarpıntısı nedeniyle gelen insan sayısının çok fazla olduğu ve sindirim sistemini de olumsuz etkileyen bu ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiği sık sık söylenmektedir.

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133