banner143
banner256

Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı?

banner209

Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı: Kalp çarpıntısı sırasında ne yapılmalı, kalp çarpıntısı sırasında yapılması gerekenler nelerdir, kalp çarpıntısı esnasında ne yapmalı, kalp çarpıntısı anında yapılması gerekenler nelerdir alanında uzman kalp hekimleri bu soruları.

Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı?
banner147

Kalp Çarpıntısı İçin Ne Yapmalı: Kalp çarpıntısı sırasında ne yapılmalı, kalp çarpıntısı sırasında yapılması gerekenler nelerdir, kalp çarpıntısı esnasında ne yapmalı, kalp çarpıntısı anında yapılması gerekenler nelerdir alanında uzman kalp hekimleri bu sorularınızı yanıtladı.

Kalp çarpıntısı sırasında ne yapılmalı, kalp çarpıntısı sırasında yapılması gerekenler nelerdir, kalp çarpıntısı esnasında ne yapmalı, kalp çarpıntısı anında yapılması gerekenler nelerdir alanında uzman kalp hekimleri bu sorularınızı yanıtladı. Sürekli ya da ara ara yaşadığınız kalp çarpıntıları ciddi sorunlara yol açmasın istiyorsanız, kalp çarpıntısı anında şunları uygulamaya özen gösterin: 

Kalp çarpıntısı başladığında, çarpıntının kaynağının tespit edilmesi gerekmektedir. Ani efor sarfından dolayı meydana geldiğini düşünüyorsanız uzanmalı ve bir süre dinlenmelisiniz. Egzersiz, korkma, uyarılma ve sinirlenme sonrası oluşan kalp çarpıntılarında da dinlenmek önemlidir.

Aşırı kafein, alkol kullanımı, kansızlık, panik atak, kalp hastalıkları, tiroid, astım, yüksek tansiyon, depresyon, ritim düzenleyici ilaçların kullanımı da kalp çarpıntısı nedenleri arasında yer almaktadır. Kalp çarpıntısı sırasında oturmak yada uzanıp dinlenmek yapacağınız en doğru harekettir. Sebebi tespit edilemeyen kalp çarpıntıları için en kısa zamanda doktora başvurulmalı ve çarpıntının kaynağı belirlenmelidir.

banner208
 

Sık sık tekrarlayan kalp çarpıntıları kalp rahatsızlıklarının habercisi olabilmektedir. Bazı durumlarda stres, aşırı çalışma ve yorgunluk, uykusuzluk kalp çarpıntılarına neden olabilmektedir. Ev veya iş ile ilgili sıkıntılı zamanlar geçiriyorsanız farkına varmadan bunalmış olabilirsiniz ve kalp çarpıntılarınız bu sebepten dolayı ortaya çıkmış olabilir.

 

  • Derin ve güçlü bir şekilde öksürün.
  • Ikınma manevrası yapın.
  • 20-30 saniye kulağınızı ve burnunuzu kapatarak üflemeye çalışın.
  • Soğuk ve buzlu bir içecek için veya ellerinizi çok soğuk su ile doldurulmuş bir kaba daldırın.

 

Kalp çarpıntıları hastalık habercisi olabildiği gibi fazla sigara içmek, alkol, yorgunluk, sinirlenmek, kansızlık, hazımsızlık, çay, kahve veya zehirlenmelerden de kaynaklanabilmektedir. Belirli dönemlerde tekrarlayan kalp çarpıntılarınız varsa en kısa zamanda doktora başvurmanız gerekmektedir.

  • First Lady
  • 30 June 2015 - 23:45:25
  • 1 Yorum
  • 1 beğeni
  • Etiketler:
  • kalp çarpıntısı, kalp çarpıntısı anında yapılması gerekenler nelerdir, kalp çarpıntısı esnasında ne yapmalı, kalp çarpıntısı sırasında ne yapılmalı, kalp çarpıntısı sırasında yapılması gerekenler nelerdir

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133