banner154
banner256

Kanser Belirtileri

banner209

Kanser hastalığında ortaya çıkan belirtiler hastalığın ilk evrede fark edilmesini sağlar böylece kanser hastalığı ciddi bir boyuta ulaşmadan tedavi edilebilir.

Kanser Belirtileri
banner147

Kanser hastalığında ortaya çıkan belirtiler hastalığın ilk evrede fark edilmesini sağlar böylece kanser hastalığı ciddi bir boyuta ulaşmadan tedavi edilebilir. Kanser hastalığının ilk belirtilerini anlamak oldukça önemlidir. İşte kanserin belirtileri:

Günümüzün amansız hastalıkları başında yer alan kanser, ilk evrelerde ortaya çıkarttığı belirtiler ile hayat kurtarıcı olabiliyor. Eğer bu belirtiler zamanında fark edilirse söz konusu kanser hastalığına karşı alınacak önlemler hemen başlatılır ve tedaviden olumlu cevap alınma şansını da artar. 

Kanser Hastalığının Belirtileri

Nedensiz kilo kaybetme: Ekseri mide, pankreas, yemek kanseri ve akciğer kanseri gibi kanser türlerinde ilk belirti olarak nedeni açıklanamayan kilo kaybı görülmektedir.

Yüksek ateş: Kanser hastalarının büyük bir çoğunluğunda ateşlenme görülür. Ekseri kan kanseri (lösemi) ve lenf bezi tümöründe ilk kanser belirtisi olabilir.

Halsiz kalma: Lösemi, mide ve kalın bağırsak kanserinde sıklıkla rastlanan ilk belirtiler başında gelir.

banner208
Ağrılar: Genel olarak ileri evrelerde görülür ancak kemik ve testis kanserinin başlangıcında sıklıkla rastlanan ilk belirti olabilir.

Ciltte değişiklikler olması: Tahmin edebileceğiniz gibi deri kanserinde daha sıklıkla görülür. Ancak iç organ kanserlerinde de ciltte sarılık, koyuluk ve kızarıklık husule gelir.

Kanamalar: Erken evrelerde veya geç evrelerde görülebilir. Akciğer kanserinde balgamda kan görülür, dışkıda kan görülmesi de bağırsak kanserinin işareti olabilir. İdrarda görülen kanda mesane kanserini ve rahimden gelen kanlar ise rahim ve rahim ağzı kanserinin belirtisi olabiliyor.

Dışkılama veya idrar yapma alışkanlığında değişiklik: Kabızlık, ishal dışkı boyutunda farklılık görülmesi ekseri bağırsak kanserini işaret eden belirtiler olabilir. Prostat ve idrar torbası kanserinde ise idrar esnasında ağrı, kan ve sık sık idrara çıkma belirtileri vardır.

Öksürük ve horlama: Uzun süredir devam eden öksürükler gırtlak kanserinin belirtisi olabilir.

Ben ve siğillerdeki değişiklikler: Cilt kanserinin belirtileri olabilir.


banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133