banner139
banner156

Kol Titremesi Neden Olur?

banner209

İstem dışı belirli aralıklarla meydana gelen titremeler, kaslarda ortaya çıkan seğirmelerdir.

Kol Titremesi Neden Olur?
banner147

İstem dışı belirli aralıklarla meydana gelen titremeler, kaslarda ortaya çıkan seğirmelerdir. Kimi zaman dinlenme kimi zamanda hareket halinde titremeler kendini vücudu çeşitli bölgelerinde gösterebilir. Kol titremesi de bunlardan bir tanesidir. Kol titremesinin nedenleri çok çeşitlidir.

 

Kol Titremesi Nedenleri


İstemsiz kas kasılmaları sık sık ortaya çıkıyorsa, mutlaka altında yatan bir sorunun varlığı söz konusudur. Kol titremesi de dahil olmak üzere ara sıra meydana gelen titremeler çok dikkate alınmamalıdır.

 

 

Genellikle de bu tarz önemsiz kol titremeleri yoğun duygu ve ruhsal gerginlik anlarında kendini gösterir. Sinirlerin ve kasların aşırı yorulması durumu da kol titremesi nedenidir. Kolun aşırı şekilde zorlanması, kola yük binen işler yapılması geçici ve önemsiz kol titremelerine neden olmaktadır.

 

Kol Titremesi ile Kendini Gösteren Hastalıklar


  • Parkinson hastalığı
  • Hormonal sorunlar
  • Beyin hastalıkları
  • Sinir sistemi hastalıkları
  • Hipertiroidizm

 

banner208
Kol Neden Titrer?


* Kol titremesi sürekli bir hal almış ise, uzun süredir geçmiyorsa nedeni yukarıda sıraladığımız hastalıklar olabilir. Ayrıca bu hastalıkların yanı sıra zehirlenme durumunda da kol titremesi şikayeti kendini hissettirir. Kronik alkolizm nöbetinde de vücudun genelinde ya da bir bölümünde titremeler ortaya çıkar.

 

* Sıvı Kaybı: Vücudun sıvı kaybetmesi durumunda da kol titremesi veya vücudun diğer bölgelerinde titreme sorunları ortaya çıkar. Sıvı kaybının pek çok zararı ve belirtisi bulunmaktadır. Vücudun bir sinyali olan titremeler, önemli boyutlara çıktığı zaman derhal duruma müdahale edilmesi gerekir.

 

* Yoğun Egzersiz: Aşırı egzersiz yapan kişilerde ortaya çıkan kas zayıflığı da kol titreme sebepleri arasındadır. Özellikle de kolları çalıştırmaya yönelik egzersiz hareketlerinde ağır yüklenmeler yapılması, bu durumu çok daha kötü bir boyuta taşır.

 

* Hareketsizlik: Hareketsizlik de kol titremesi nedenlerindendir. Vücudun çalışmaması, kasların formdan düşmesine neden olur. Kol titremeleri ile birlikte uyuşma da bu nedenden kaynaklı ortaya çıkar.

 

* Mineral Eksikliği: Kol titremesi nedenleri arasında en sık karşılaşılan faktörlerden bir tanesi de, mineral eksikliğidir. Mineral bakımından beslenme yetersizliği güçsüzlük nedenidir. Kasların sağlıklı kalması için minerallere ihtiyacı vardır.banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133