banner206
banner256

Lazer Epilasyonun Zararları

banner209

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir: Lazer epilasyonun zararları genelde kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır.

Lazer Epilasyonun Zararları
banner147

Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir: Lazer epilasyonun zararları genelde kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır. Bazı lazer aletleri derinin daha alt tabakasına etki eder. Bazıları ise yüzeysel olarak etkileyen dalga boylarından oluşur. Derinin alt tabakalarına fazla miktarda verilen ışınlar deride yanıklara neden olabilir.


Lazer Epilasyonun Zararları Nelerdir

Lazer epilasyonun zararları genelde kullanılan lazer çeşidinden kaynaklanır. Bazı lazer aletleri derinin daha alt tabakasına etki eder. Bazıları ise yüzeysel olarak etkileyen dalga boylarından oluşur. Derinin alt tabakalarına fazla miktarda verilen ışınlar deride yanıklara neden olabilir.

 

Lazer Epilasyon Zararları

1- Lazer epilasyondan etkilenen açık tene sahip kişilerde akne oluşumu görülebilir. Epilasyon yapıldıktan sonra görülen kızarıklıklar çoğu zaman geçicidir. Yaklaşık olarak bir hafta içerisinde geçer. Epilasyondan sonra şiddetli bir şekilde kaşıntı hissi duyabilirsiniz. Bu yan etkileri sizi çok etkilemez. Hafif etkilerin geçmesi kısa sürelidir.

 

2- İnsanlarda Lazer epilasyonun en fazla görülen zararı yanma ve deride lekelenme yapmasıdır. Bu durumun önüne geçmek için 30 faktör veya 50 faktör güneş kremi kullanmalısınız. Yüz bölgesine epilasyon yapıldıktan sonra kışın 30 yazın ise 50 faktör güneş kremi kullanılmalıdır.

 

banner208
3- Lazer epilasyonun İnsan vücudunu derinden etkileyecek zararlarına rastlanmamıştır. Bazı hassas cilde sahip kişilerde yan etkilerinin bir hafta değil bir ay içerisinde geçtiği gözlemlenmiştir.

 

4- Lazer epilasyondan sonra bronzlaşmak ve solaryuma girmek zararlı sonuçlar doğurabilir. Yaz mevsiminde ciltle direk temas halinde olan güneş ışınları, lazer etkilerinin ters tepmesine neden olabilir.

 

5- Bayanların en çok merak ettiği sorulardan biride genital bölgeye zarar verip vermediğidir. Genital bölgede koldan farksız bir yapıdadır ve lazer epilasyon yaptırılması son derece normaldir. Yumurtalarınıza zarar vermez ve rahim kanseri gibi hastalıklara neden olmaz.

 

6- Gebe bayanların lazer epilasyondan kaçınmaları gerekir. Hamilelik döneminde lazer ışınları bebeği olumsuz etkiler.

 

7- Cildinizin herhangi bölgelerinde sedef gibi deri hastalıkları varsa lazer epilasyon zararlıdır. Uygulanan bölgede sedefin artmasına ve büyük alanlara yayılmasına neden olur. Bu nedenle deri hastalıklarına sahip kişiler tarafından kullanılması zararlıdır.

 


banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133