banner315
banner156

Rahim Ağzı Kanseri Tehlikeleri Nelerdir?

banner209

Rahim ağzı kanseri ilerlediği zaman çok ciddi tehlikeli sorunlara yol açabilir.

Rahim Ağzı Kanseri Tehlikeleri Nelerdir?
banner147

Rahim ağzı kanseri ilerlediği zaman çok ciddi tehlikeli sorunlara yol açabilir. Kadın hastalıkları arasında günümüzde en sık rastlanan kanser türlerinden biri olan rahim ağzı kanseri, tedavi edilmez, tedavisi yarım kalır ya da hastalar doktorlarının tavsiyelerine uymazlarsa rahim ağzı kanseri tehlikeleri giderek büyür.

 

Rahim ağzı kanseri risk faktörleri başında, genetik etmenler ilk sırada yer almaktadır. Ailesinde kanser öyküsü bulunan kadınlarda rahim ağzı kanseri tehlikesi her zaman diğer kadınlara oranla daha fazladır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, aşırı kilolu olma durumu, sigara kullanımı ve hiç doğum yapmamış olmada, rahim ağzı kanserini tetikleyen etmenlerdir.

banner208
 

Rahim ağzı kanseri tedavi edilmediği zaman, kanserli hücreler yayılmaya devam eder. Her hastalıkta olduğu gibi, rahim ağzı kanserinde de erken teşhis ve tedavi çok büyük önem taşır. Aksi durumda rahim ağzındaki değişime uğrmış hücreler, kanser hücrelerine dönüşerek rahim ağzının dış kısmında sınırları belli bir kanser oluşturur ve rahim ağzının diğer katlarına ve diğer organlara yayılır.

 

Erken dönemde rahim ağzı kanseri tedavisi %95 oranında fayda gösterir, zaman geçtikçe tedavi şansı azalır. Düzenli olarak her kadının jinekolojik muayeneler ve tarama testleri yaptırması tavsiye edilir.


banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133