banner154

banner256

Sezeryan Sonrası Dikiş Yerinin Sızlaması

banner209

Birçok ameliyat sonrasında dikiş bölgesinde çeşitli sorunlar husule gelebilir.

Sezeryan Sonrası Dikiş Yerinin Sızlaması
banner199
banner147

Birçok ameliyat sonrasında dikiş bölgesinde çeşitli sorunlar husule gelebilir. Özellikle de ameliyat sonrası ağrıların hissedilmemesi için birkaç farklı yöntemle ağrıların tedavisi sağlanır. Ağrı kesici ilaçlar ve anestezi bu yöntemlerden bazılarıdır.

Ancak ağrılar geçtikten bir süre sonra tekrar dikiş bölgesinde sızı şeklinde ağrılar olması korkutuyor. Birçok sezaryen doğum yapan kadın, neden yeniden ağrı ile karşılaştığını merak ediyor.

banner208
Uzmanlar sezaryen sonrası dikiş yerlerinin sızlamasının başlıca nedenini cilt ve cilt altında yer alan dokuların kesilmesi ve yeniden iyileşme göstermesi olarak açıklıyor.

Zaman zaman rahim kasılması sırasında da dikiş yerlerinde sızı ve ağrı kendiliğini gösterebilir.

Sezaryen sonrası dikiş yerlerinin ağrısı 7-10 gün içinde tamamen ortadan kalkar, yerini küçük sızılar alır. Ancak kimi durumlarda 6 aya varan dikiş yeri sızlamaları kendini gösterebilir.


banner263
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihal gedik
Nihal gedik - 2 hafta Önce

2016 yılı 15 matt kadın hastalıklarından ameliyat oldum.hala dikiş yerlerinde acıma oluyor ara sıra sarımtırak akıntı ver rahim bölgesindeki kemikten ağrı oluyor ayağa kalkınca bazan çok oluyor.normalmidir yorgunluktan olurmu

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133