banner315
banner156

Yüzüne bile bakılmayan deniz süngeri kansere çare olacak

banner209

Yılar geçmeye devam ederken tıp alanında çok ciddi gelişmeler yaşanıyor. Yüzüne bile bakılmayan deniz süngerinin kansere çare olabileceği bilim adamları tarafından açıklandı. Deniz süngerine dair detayları haberimizde ele alıyoruz.

Yüzüne bile bakılmayan deniz süngeri kansere çare olacak
banner147

Günümüzde artık hastalık olarak bile görülmeyen soğuk algınlığı yada üşütme gibi hastalıklar, binlerce yıl önce çok ciddi bir hastalıktı. Milyonlarca insan boğaz şişmesinden, üşütmekten veya soğuk algınlığından ölüyordu. Kanser hastalığı teknoloji ve tıpın ilerlemesine rağmen halen çözüm üretilebilmiş bir hastalık değildir. Hal böyle olunca bilim adamları kanser üzerine çok ciddi çalışmalar yapılıyor. Gelen haberlere göre her türden kanser hastalığına çare olacak şeyin deniz süngeri olacağı açıklandı. 

MOLEKÜLLER SENTEZLENEREK KULLANILACAK 

banner208
Harvard Üniversitesi'nde akademisyenleri ve Japon bilim adamlarının ortaklaşa yürüttüğü bir çalışmada deniz süngerinin kanser hastalarının tedavisinde kullanılabileceği ortaya çıktı. Verilen bilgilere göre, deniz süngerinin içerisindeki moleküller özel bir yöntemle sentezlenecek ve ortaya çıkan moleküller kanser hastalarına verilen ilaçlara katılacak. ‘Halichondrins’ adı verilen moleküllerin diğer bakteriler ile savaşma gücü ilk olarak farelerde denendi ve deney başarı ile sonuçlandı. 

YAPAY ZEKA KONTROLÜNDE OLACAK 

Deniz süngerlerinden moleküllerin elde edilmesi çalışmsaına 1990 yılına başlandı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte günümüzde artık en ufak bir molekül bile açığa çıkabiliyor ve sentezlenmek üzere stoklanabiliyor. Japon bilim adamları deniz süngerinin kanseri yenmesinde kullanılmak üzere ilk ilacı geliştirdi. Geliştirilen ilacın meme kanseri tedavisinde kullanılacağı dile getiriliyor.

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133