banner258


Sigorta Acenteleri hallerinden memnunlar!

Bilindiği üzere yayın grubu olarak Sigorta Sektörü dışında da bir kaç haber sitesi ile okurlara haberleri ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu sitelerden Ekonomihaber.com.tr ve Filokiralamahaber.com biraz daha genel okur kitlesine erişen haber sitelerimiz. Fakat Siyaset ve Ekonomi haberlerini yayınladığımız Ekonomihaber.com.tr'de Sigortahaber.com.tr'de olduğu kadar zorlanmıyoruz :)

Neden mi?

Sigorta Acenteleri kendilerinin haklarını savunmadığımız konusunda bizlere geri bildirim verdikleri halde, sektörün karar vericilerinin ve yöneticilerinin oldukları toplantılarda seslerini çıkarmamaları çok gariptir. Yani bize lütfen şu konuyu eleştirin diyen sigorta acentesi aynı şirketin genel müdürü ile bir araya gelince boy boy foto paylaşarak ilgili şirketin genel müdürüne methiyeler sıralıyor. Gerçekten çok garip, e kardeşim bu kadar durumundan memnunsan yayıncı olarak bizi neden zor duruma sokuyorsun:)

Yine bir örnek vermem gerekirse, son zamanlarda bizimde çağırıldığımız fakat planlamalarımızdan dolayı katılamadığımız yoğun bir sektör toplantılarıyle karşı karşıyayız. Ve bu toplantılarda sektörün ağır topları bir araya geliyor. Yahu sevgili acente kardeşim fırsatını bulmuşken sorunlarının çözülmesi için neden sesini yükseltmiyorsun.

Halinden memnun olmasan sesini yükseltirsin diye düşünüyorum. Ama yok sen halinden memnunsun belli...

Neyse daha çok foto paylaşalım belki bir gün gerçekten memnun oluruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil Gazi Doğan
Halil Gazi Doğan - 2 hafta Önce

Sayın NAVRUZ, Ülkemizde yaklaşık 16.000 sigorta acentesi faaliyet göstermekte olup, örnekleme yöntemi ile genelleme yaparak bir çıkarımda bulunmak doğru olmaz. Ne varki acentenin sigorta şirketinin yöneticileri ile resim paylaşması ile acentenin durumlarından memnuniyeti arasındaki kurduğunuz illiyet bağına anlam verilememiştir.
Bu sektörün paydaşları vardır. Bunlar; Devlet Kurumları, Bağımsız Kuruluşlar, Sigorta Şirketleri, Acenteler ve Müşterilerdir. Bu sorunlar karşılıklı ilişkiler içinde paydaşlarla çözüleceği aşikardır. Nitekim 28/06/2019 tarihinde Mersin İli Tarsus İlçesinde Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen panelde bende iştirak ettim. Gazeteci Noyan DOĞAN modoratörlüğünde yapılan panelde üst düzey katılım ile gerçekleşmiştir. Yapılan panelin konusu Sigorta Sektörünün 2023 yılı vizyonu hedefi ve beklentileri olmasına rağmen KONU ACENTELERİN SORUNLARI VE EN ÖNEMLİSİ KOMİSYONLARIN YÜKSELTİLMESİNDEN ÖTE GİDEMEMİŞTİR.
Değerlendirmelerinizi yaparken Acentelerimizin bu çabalarını da görmenizi arzu ederdim.

Erhan NAVRUZ
Erhan NAVRUZ @Halil Gazi Doğan - 2 hafta Önce

Halil bey merhaba,

Çok haklısınız fakat sizde belirtmişsiniz, konular konuşulmaktan öte gitmiyor. Ve bu durum yıllardır böyle, artık bir noktada sorunların çözümü için adım atılmalıdır. Yoksa toplantı yapmakta sorun yok her gün toplantı yapın işin sonunda çözüm yoksa toplantı yapmanın mantığı da yoktur.

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133