banner190

Sigorta şirketlerinden değer kaybı tazminatı hangi koşullara göre alınır?

Avukat Orhan Doğan, sigorta şirketlerinden değer kaybı tazminatını almak için gerekli koşulları Wise TV aracılığıyla anlattı Trafik sigortalarından tazminat alabilmek için ilk ve tek koşulun kişinin haklılık derecesi olduğuna vurgu yapan Doğan, şöyle devam etti: "Ama burada h.

Sigorta şirketlerinden değer kaybı tazminatı hangi koşullara göre alınır?
Avukat Orhan Doğan, sigorta şirketlerinden değer kaybı tazminatını almak için gerekli koşulları Wise TV aracılığıyla anlattı Trafik sigortalarından tazminat alabilmek için ilk ve tek koşulun kişinin haklılık derecesi olduğuna vurgu yapan Doğan, şöyle devam etti: "Ama burada haklılık haksızlık derken kusur oranı önemlidir. Bu da SBM denilen komisyonda belirlenir. Ayrıca sigorta şirketlerinden değer kaybı tazminatlarının alınabilmesi için kişinin en az % 50 haklı olması gerekir. % 80'de olabilir ya da % 100'de olabilir. Yani kişinin kusur miktarına göre tazminat bedelleri belirlenir. Bizler de % 100'!e göre dava açarız ama kişi örneğin % 50 haklı ise % 50'sini alırız."
banner149
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatih toraman
Fatih toraman - 7 ay Önce

Merhaba asri kusurun karşı taraf olduğu bir trafik kazası geçirdim 2200 TL hasar kaydı işlendi aracıma değer kaybı nekadar alabilirim

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78