1. Uluslararası Bankacılık Kongresi  Sigortacılık Oturumu Sponsoru Quick Sigorta

Finans Sektörü ve Akademisyenler Quick Sigorta sponsorluğunda buluşuyor

1. Uluslararası Bankacılık Kongresi  Sigortacılık Oturumu Sponsoru Quick Sigorta

Bu yıl ilki düzenlenecek olan Uluslararası Bankacılık Kongresi 4-5 Mayıs 2018 tarihlerinde Ankara Sheraton Otel'de yapılacak.

Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda bilim insanının katılacağı, Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek kongrede Bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasaları ve finans sektörüyle ilgili çok sayıda konu tartışılacak.

Quick Sigorta’nın Sigortacılık oturumunun sponsorluğunu üstlendiği kongrenin açılış konuşmasını T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı, Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç yaparken Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Başkanı Melikşah Utku ve Quick Sigorta CEO’su Levent Uluçeçen  konuk konuşmacı olarak yer alacaklar.

T. C. Merkez Bankası, Ziraat Bankası Finans Grubu ve Halkbank'ın Ana Sponsor olarak yer aldığı Kongrede Bankacılık, Finans, Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik konularındaki çok sayıda oturumda akademisyenler bilimsel çalışmalarını sunacaklar.

Sigortacılık oturumunda Quick Sigorta CEO'su Levent Uluçeçen, Sigortacılık sektörünün yapısal sorunları üzerine bir konuşma yapacak.

Başkent Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi, Bankacılık ve Finans Bölümü'nün düzenlediği etkinliğe ilişkin detaylı bilgi ve katılım için www.bankacilikkongresi.com internet sitesi ziyaret edilebilir.

Kongreye ilişkin olarak,  Quick Sigorta CEO'su Levent Uluçeçen, "Teoriden Pratiğe Atlayış Serbest" adı verilen Sosyal Sorumluluk Projesi ile binlerce sigortacılık öğrencisine ulaştıklarını ve sektöre daha yetkin gelebilmeleri için önemli bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Akademi ile olan işbirliklerimiz devam ediyor, Sigortacılık sektörünün geleceği açısından bu çok önemli. Gerek akademisyenlerin gerekse öğrencilerin daha verimli bilimsel çalışmalar ve uygulamalar yapabilmesi için desteğimiz sürecek" dedi.

Quick Sigorta sponsorluğunda gerçekleşecek ve Quick Sigorta CEO'su Levent Uluçeçen in açılış konuşması ile başlayacak  Sigortacılık oturumunda yapılacak sunumlar ise şöyle;

- BIST-Sigorta (XSGRT) Endeksinin Getiri Yapısının Markov Rejim Değişimi Modeli İle İncelenmesi

Dr. Öğr. Üyesi Ender Baykut, Afyon Kocatepe Üniversitesi - Prof. Dr. Veysel Kula, Afyon Kocatepe Üniversitesi

- IFRS 17 Sigorta Sözleşmeleri Standardının Finansal Tablolar Üzerindeki Etkisi

Arş. Gör. Gizem Çopur Vardar, Mersin Üniversitesi - Dr. Öğr. Üyesi Tuba Derya Başkan, Kırıkkale Üniversitesi

- Sigorta Şirketlerinin Sermaye Yeterliliği Analizi: Rasyo Yöntemi

Dr. Öğr. Üyesi Günay Deniz Dursun, İstanbul Aydın Üniversitesi -  Dr. Öğr. Üyesi Ali Kablan, Trakya Üniversitesi

-Sigortacılık Sektöründe Hizmet Kalitesinin Ölçülmesi: Uygulamalı Bir Araştırma

Öğr. Gör. Dr. Davut Karaman, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi - Ali Karakoç

banner149
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78