banner206

banner156

Amerikan sigorta hizmetleri birliği otomatik raporlama için IBM Blockchain kullanacak

banner209

Çarşamba günü yapılan duyuruda, Amerikan Sigorta Hizmetleri Birliği’nin (AAIS) yeni bir otomatik sigorta raporlama aracını destekleyeceği belirtildi. Birlik, destekleme çalışmaları için IBM Blockchain platformuna yöneldiğini açıklandı.

Amerikan sigorta hizmetleri birliği otomatik raporlama için IBM Blockchain kullanacak
banner199
banner79

Bir basın açıklamasında, Hyperledger Fabric kullanılarak IBM Blockchain üzerine kurulan açık sigorta veri bağlantısı (openIDL) sisteminden bahsediliyor. Sistem, rapor düzenleyicilerinin raporları ihtiyaç duydukları şekilde görüntülemesine izin veriyor. Bunun için sigorta yüklenicilerinin izin verilen bir Blockchain üzerindeki verileri depolamasına izin verilerek işlemlerin basitleştirilmesini hedefliyor.

Sistem, mevcut üyelere eyalet düzeyindeki çeşitli sigorta raporlamaları için gerekli hızı sağlayacaktır.

Amerikan Sigorta Hizmetleri Birliği pilot uygulamaya geçiyor

IBM endüstri akademisi üyesi Craig Bedell, AAIS’in özellikle Hyperledger Fabric’in açık kaynak doğası ve bilgi işlem devinin sağladığı kurumsal seviye platformu nedeniyle IBM Blockchain’i seçtiğini belirtti.

Halihazırda, AAIS her üye sigortacı için eyalet kanunlarına bağlı olarak aylık veya üç aylık raporlar sunmaktadır. Ancak, hâlihazırda pilot bir aşamada olan yeni sistem, sigortacıların kendi verilerini Blockchain üzerinde doğrudan depolayacağı için, AAIS’in veri raporlama rolünü kullanımdan kaldırmasına izin verecektir. Düzenleyiciler, daha sonra, bir raporun gelmesini beklemek yerine, bilgiyi herhangi bir zamanda inceleyebilirler.

AAIS CEO’su Ed Kelly, basın açıklamasında açıklıyor:

banner208
Üye sigortacılarımız için raporlama sürecini hızlandırmak için Blockchain potansiyelini kullanacağız. Bunun yanı sıra verilerin güvenliğini, erişilebilirliğini ve doğruluğunu artırma fırsatımız da var.

IBM küresel sigorta endüstrisi genel müdürü Sandip Patel açıklıyor:

 Hyperledger Fabric’in özel ve gizli işlemlere desteği, sigorta şirketlerine veriler üzerinde tam kontrole sahip olduklarını bilme imkanı sağlıyor. Sistem, kullanıcılara güven içerisinde ağ ile veri paylaşmalarını sağlıyor.

Bu, Blockchain’in bütün bir kullanıcı ekosistemini nasıl bir araya getirebileceğinin ve bilginin gerçek iş sonuçlarını sürmek için yeni yollarla paylaşılmasına izin vermenin heyecan verici bir örneğidir.

Pilot aşamada olmasına rağmen, Bedell platformun zaten “iş için açık” olduğunu söyledi. Sigorta taşıyıcıları, hâlihazırda sistemi kullanmak ve resmi kurumlar ile eyaletlerin sigorta dairelerine getirilmesi için çalışmaktadır.

Kaynak

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 00:32
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner133