banner206
banner156

Araç sürücülerini sigorta şirketinden aradıkları izlenimiyle 20 vatandaştan yaklaşık 200 bin lira dolandırdığı ileri sürülen çete lideri düzenlenen operasyonla yakalandı.

banner209

Araç sürücülerini sigorta şirketinden aradıkları izlenimiyle 20 vatandaştan yaklaşık 200 bin lira dolandırdığı ileri sürülen çete lideri düzenlenen operasyonla yakalandı.
banner147

Adana'da kaza yapıp kullanılamaz hale gelen araç sürücülerini sigorta şirketinden aradıkları izlenimiyle 20 vatandaştan yaklaşık 200 bin lira dolandırdığı ileri sürülen çete lideri düzenlenen operasyonla yakalandı.

EKİPLER, TEKNİK VE FİZİKİ TAKİP BAŞLATTI

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine araçları kazan yapan şahıslar dolandırıldıklarını ileri sürerek başvuru yaptı. Polis bu şikayetleri dinleyerek vatandaşların dolandırılmasının önüne geçmek için Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosuyla koordine içinde çalışma başlattı. Çalışma neticesinde polis çete liderinin Okan K.'nin olduğu bir suç örgütünün varlığını tespit etti. Yapılan bu tespit üzerine savcılıktan alınan izinle teknik ve fiziki takip başlatıldı.

200 BİN LİRA PARA ALMIŞLAR

banner208
Yapılan teknik ve fiziki takipte ise iddiaya göre çete liderinin kaza yapan araçlarının ilanlarının olduğu internet sitelerinin takip edilerek buradan vatandaşların telefonlarına ulaşıp kendilerini sigortacı gibi tanıttığı belirlendi. Ayrıca çete lideri Okan K. ve diğer zanlıların telefon numarasına ulaştıktan sonra vatandaşları arayarak "Ben sigorta şirketinden arıyorum. Size para vereceğiz fakat aracınız pert oldu. İstersiniz aracınızı size 5 bin ya da 10 bin lira satalım" diyerek kandırmaya çalıştıkları bu sistemle 20 vatandaşı kandırıp yaklaşık 200 bin lira para aldıkları saptandı. Zanlıların paraları da hesap numarası verilerek bankaya yatırdıkları belirlendi.

25 VATANDAŞ DOLANDIRILMAKTAN KURTARILDI

Polis zanlıları takibe aldıktan sonra aynı yöntemle 25 vatandaşı dolandırmaya çalıştıklarını tespit etti. Polis bankaya 5 ile 15 bin lira arasında para yatıran şahısların para yatırdığı hesapları bloke etti. Bu sayede vatandaşların dolandırılmasının önüne geçildi. Polis ayrıca bu çetenin 200 vatandaşı da dolandırmaya çalıştığını tespit etti.

ÇETE LİDERİ YATAĞINDA GÖZALTINA ALINDI

Polis bu tespitleri yaptıktan sonra dün şafak vakti 20 adrese eş zamanlı operasyon yaptı. Operasyon yapılan adreslerden biri de çete lideri Okan K.'nın eviydi. Polis eve özel harekat polisiyle birlikte girdi. Çete lideri kapıyı açmayınca polis koç başı ile kapıyı kırıp içeri girdi. Polis çete lideri ve arkadaşını yere yatırıp etkisiz hale getirip kelepçe takarak gözaltına aldı. Zanlı çete lideri daha sonra emniyete getirilerek sorguya alındı. Çete lideriyle birlikte gözaltına alınan 4'ü kadın 1'i çocuk 20 kişinin emniyetteki sorgusu devam ediyor.

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133