banner315
banner256

Atilla BENLİ, 4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresin'de konuşmacı oldu.

banner209

Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla BENLİ, geçtiğimiz günlerde Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen 4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi'nde konuşmacı olarak yer aldı.

Atilla BENLİ, 4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresin'de konuşmacı oldu.
banner147

24 Haziran tarihinde Aktüerler Derneği ve ODTÜ işbirliği ile düzenlenen ve sigorta sektörü için önemli görülen kongre'nin ''Hayat Dışı Sigortalar'' panelinde konuşan BENLİ, sigorta'nın önemine vurgu yaparak şu sözlere yer verdi; ''Sigorta; kişi ve kurumlara güvence sağlamasının yanı sıra birçok önemli işleve de sahip. Risk farkındalığını artırması, sel, terör gibi afetlerde zararları karşılayarak ülke ekonomisine katkı sağlaması, finansal okuryazarlığı geliştirmesi ve iş sürekliliğini sağlaması gibi birçok konuda önemli bir konuma sahip. Ne zaman, nerede karşımıza çıkacağı belli olmayan ve maddi yük getirecek durumlara karşı tüketiciler; beklenti ve ihtiyaçlarına uygun sigorta ürünleriyle kayıplarını en aza indirebilirler.'' dedi.

TEKNOLOJİ SİGORTA SEKTÖRÜ'NE YENİLİKLER GETİRİCEK

banner208
Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla BENLİ, Dünya'da ve Türkiye'de gelişen çevresel ve ekonomik gelişmelerin sigorta sektörüne de yansılamalarının olduğunu belirterek, ''Özellikle deprem, sel-su baskını, dolu yağışı gibi birçok doğal afetler sigorta sektörü üzerinde son derece önemli bir tehdit unsuru oluşturuyor. Diğer bir tehdit unsuru ise; siber saldırılar. Teknolojinin hızla gelişmesi ile birlikte her geçen yıl siber suç sayısında önemli oranda artış yaşanıyor. Geçen yıl ülkemizde toplam 50 binin üzerinde bilişim suçu gerçekleştirildi. Tabi bu siber riskler sektör için bir tehdit oluştururken aynı zamanda fırsatları da beraberinde getiriyor. Dijitalleşmenin sigorta sektörüne olumlu yansımaları da mevcut. Bu gelişmelerden en önemlileri; Insurtech ve blockchain teknolojisi. İlerleyen süreçte bu teknolojilerin kullanımının yaygınlaşması ile birlikte sigorta sektörüne gelişimine katkı sağlayacak birçok yenilik getireceğini düşünüyorum.” dedi.

4. ULUSAL SİGORTA VE AKTÜERYA KONGRESİ SES GETİRDİ

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi özellikle ulusal medya'da büyük ses getirdi. Bir çok genel müdür'ün katılım sağladığı kongre sigorta sektörü'nün tanıtımı anlamında sektörün bilirkişileri tarafından çok önemli ve sürdürülmesi gereken bir organizasyon olarak görülüyor. Kongre'nin gelecek yıl yine aynı dönemde gerçekleşmesi öngörülüyor.

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133