banner206

banner156

Atlas Mutuel Sigorta Genel Müdürü Murat POLAT; Güçlü Sermaye Yapımızla Yola Devam Ediyoruz.

banner209

Yerli ve Milli Sigorta Şirketlerinden biri olan Atlas Mutuel Sigorta'nın Genel Müdürü Murat POLAT ile Atlas Mutuel Sigorta'yı konuştuk...

Atlas Mutuel Sigorta Genel Müdürü Murat POLAT; Güçlü Sermaye Yapımızla Yola Devam Ediyoruz.
banner199
banner79

Atlas Mutuel Sigorta'nın 2018 yılını değerlendirir misiniz?

Şirketimizin ilk yılı olan 2018 yapılanma yılımız olmuştur. 300’ün üzerinde acente tesis edilerek  çalışılmaya başlanmış ,  570 adet Marka Yetkili ve Özel servis ile anlaşma yapılarak yaygın  anlaşmalı  servis ağımız oluşturulmuştur. Yönetici  kadromuz Sektörün tecrübeli isimlerinden oluşturulmuş , çalışan sayımız 40 kişiyi aşmıştır.  Oto ve Oto dışı  tüm branşlarda  departmanlarımız kurulmuş, ürünler geliştirilerek üretime başlanılmıştır.

2018 yılı, poliçelerimizin yaygınlaştığı  ve şirketimizin isminin duyulduğu bir yıl olmuştur.

2019 yılında , karlı alanlarda üretimle  %150 büyüme sağlayarak ,  düşük hasar prim oranımız ile faaliyetinin  2. Yılında kara geçmiş, yüksek hizmet kalitesinde  bir Şirket olmayı hedefliyoruz.

banner208
Atlas Mutuel Sigorta'nın şuan sermaye sorunu var mıdır?

Atlas Mutuel Sigorta 2018 yılında %45 sermaye artırımı yaparak ihtiyacı olan sermayeyi tamamlamıştır.  2019 yılında %100 sermaye artırımı yaparak mevcut sermayesini iki katına çıkarmayı planlamaktadır.  Bu artırım sonucunda 2019 yılı için gerekli olacak Sermaye yeterliliğimizi fazlasıyla sağlamış olacağız.

Şirket ortaklarından biri olan Pamukkale Turizm'in iflas etmesinin size etkisi ne olacak?

Atlas Mutuel Sigorta bir Kooperatif Sigorta şirketidir. Kooperatifimizin kurucu ortakları tamamen şahıslardan oluşmakta olup, kurucu ortaklarımız arasında, aynı zamanda  Pamukkale Turizm’in kurucu ortakları olan Bababalım ailesi de bulunmaktadır. Pamukkale Turizm Şirketi diğer sigortalılarımız gibi, 14.000 sigortalı ortağımızdan biridir, Kooperatifimizde 1 pay (100 TL.) ortaklık payı bulunmaktadır ve sorumluluğu da bu 1 pay ile sınırlıdır.  Bu sebeplerden dolayı, Sigortalı ortaklarımızın yaşamış olduğu finansal sorunların, kooperatifimizin faaliyetinin devamlılığına olumsuz yönde etkisi bulunmamaktadır.

Son olarak söylemek istedikleriniz nelerdir?

Atlas Mutuel Sigorta %100 yerli sermaye ile kurulmuş bir kooperatif sigorta şirketidir. Yurtdışında kooperatif sigorta şirketlerini incelediğimizde 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olduklarını görmekteyiz.  Ülke ekonomisine ve sigortalılara sağladıkları fayda yanında birçoğu büyük Uluslararası sigorta şirketleri haline gelmiştlerdir. Ülkemize yatırım yaparak Türk sigorta sektörüne giren birçok yabancı sigorta şirketinin Yurtdışında Kooperatif olarak kurulmuş olduğunu görmekteyiz. Kooperatifçilik ve kooperatif sigorta şirketleri hem ülkemiz hem de sigorta sektörümüz için hayati önem taşımaktadır. Sigorta kooperatiflerinin desteklenip, sayılarının artması gerektiği kanaatindeyim.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2019, 13:54
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133