banner315
banner156

Az önce açıklandı! İşte en düşük memur emeklisi maaşı

banner209

Temmuz ayında memur emeklililerin alacağı en düşük maaş ücreti belli oldu. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklilerinin Temmuz ayında yeniden hesaplanacak enflasyon oranına göre maaşları belli olacak.

Az önce açıklandı! İşte en düşük memur emeklisi maaşı
banner147

Temmuz ayında açıklanacak enflasyon oranı ile memurlara ve aynı zamanda emeklilere yapılacak zam oranları belli olacak. Yapılan açıklamaya göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 6.7 zam alırken, memurlar ve emeklileri ise yüzde 7.7 zam alacak. Emekli maaşı alan kategorisinde olan dul ve yetiğim aylığı alanlar ile malulen emekli olanlarda yapılan zamdan faydalanabilecek. 

ÖĞRETMEN MAAŞI 5 BİN TL ÜSTÜNDE 

banner208
Yapılması beklenen zamlarla birlikte birçok meslekte maaşlar artış gösterecek. Devlet himayesi altında çalışan memurların maaşlarında çok ciddi bir artış olacak. En düşük öğretmen maaşı 4.737 TL iken, Temmuz ayında yapılacak zam ile birlikte 5.102 TL olacak. Ek ders veren veya çeşitli faaliyetlerde bulunan öğretmenlerin maaşı çok daha fazla olabilecek. 

SSK'LI VATANDAŞ İSYAN EDİYOR 

Sosyal Sağlık Sigortası (SSK) ile emekli olan vatandaş, Temmuz ayında enflasyon zammından çok fazla pay alamayacak. Memura en düşük 292 TL zam yapılırken, SSK emeklisine en fazla 127 TL zam yapıldı. Memurlar arasında en çok zam alan meslek ise müsteşarlık oldu. 1.024 TL maaş zammına tabi tutulacak müsteşarlar adeta bayram edecekler. Temmuz ayında zamların kanunlaşması ve o ayın maaşının zamlı olarak alınması bekleniyor.

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133