banner315
banner156

Bakan açıkladı: Makine sektörü destek programına girdi

banner209

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sanayide dijitalin çok büyük önem kazandığını söylerken, yeni destek programı kapsamında makine sektörüne çok ciddi bir yatırım yapılacağını söyledi. Detayları haberimizde ele alıyoruz.

Bakan açıkladı: Makine sektörü destek programına girdi
banner147

Türkiye'de son 2 yıldır girişimcilere ödenen destek ödemeleri bir hayli artış göstermeye başladı. Özellikle sanayi ve teknolojide yapılan yatırımlar sonucunda çok fazla geri dönüşler almaya başladık. Devletin, ağır sanayiye yaptığı girişimler sonrasında ortaya yeni şirketler ve yeni ürünler çıkmaya başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yaptığı konuşmada yeni destek ödemelerinin makine sektörüne yapılacağını söyledi. Mustafa Varank, dijitalleşmenin büyük bir artış gösterdiğini ve bu artış sebebiyle artık makine sektöründe de dijitalleşmenin büyük önem taşıdığını söyleyerek, yeni destek ödemelerinin yapılacağını söyledi.

200 ÜLKEYE MAKİNE SATILIYOR 

banner208
Yerli firmaların, yeni yatırımlar ve teknolojiler ile büyümeye başladığını dile getiren Varank, sanayide dijitalleşme ile sektörde Türkiye'nin de büyük pay sahibi olacağını söyledi. 2019 yılındaki verilere göre yerli makine firmaları, 200'den fazla ülkeye makine ihracatı yapıyor. Bu makineler tekstil, inşaat ve genelde yapay zeka programı ile desteklenen makineler oluyor. 

20 MİLYAR LİRALIK DESTEK ÖDEMESİ YAPILDI 

Mustafa Varank, 2019 yılına kadar orta ve yüksek teknolojili ağır sanayi makinelerinin üretiminin hız kazanmasını söylerken, şuana kadar verilen destek teşvikleri ödemelerinde toplamda 20 milyar liranın üreticilere verildiği söylendi. 473 yatırım teşvik belgesinin yayınladığı da bize gelen bilgiler arasında yer alıyor. Sadece KOSGEB tarfından 200 milyon liralık yatırımın yapıldığı da Varank'ın açıkladığı bilgiler arasında yer alıyor. 

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 12:15
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133