banner315
banner156

Bayram tatili bitti, otogarlarda yoğunluk başladı

banner209

Ramazan bayramı tatilinin dokuz gün olmasıyla birlikte İstanbul'da yaşayan vatandaşlar memleketleri başta olmak üzere tatil yörelerine akın etmişlerdi. Bayramın sona ermesiyle memleketlerine giden tatilciler dönüş yoluna koyuldular.

Bayram tatili bitti, otogarlarda yoğunluk başladı
banner147

Dokuz gün bayram tatilini memleketleri ve tatil kentlerinde değerlendirmek isteyen vatandalar, soluğu yollarda almışlardı. Bayram tatilinin sona ermesiyle geri dönüş yoluna koyulan vatadaşlar otogarlarda yoğunluğun yaşanmasına neden oldular. Dönüş yolunda araç trafiği az olmasına rağmen başta İstanbul olmak üzere bir çok büyük otogarda alışılagelmiş yoğunluk manzalarına rastlandı.

banner208
Türkiye'nin neredeyse her şehrinde trafik ekiplerinin denetlemelerde bulunduğu dokuz günlük bayram tatili süresinde geçen yıllara oranla kaza ve ölüm oranları da gözle görülür bir şekilde düştü. 

KIYI ŞEHİRLERİNDE YOĞUNLUK SÜRÜYOR

Trafik denetleme ekipleri sürüleri dönüş yolunda dikkatli olmaları için uyardı. Ayrıca alınan bilgilere göre, tatilin bitimi sonrasında dönüşler başlasa da kıyı şehirlerinde halen yoğunluğun devam ettiği ve bunun sebeplerinin hem bu yıl yabancı turistin çok olması hem de yerli turistin bayram tatili ile yıllık izinlerini birleştirmesine bağlanıyor. Bu yıl yabancı turistin de çok olması göz önünde bulundurularak bundan sonraki süreçte yani kurban bayramı öncesinde otogarlarda mağdur olmamak adına otobüs biletlerinin birkaç hafta erken alınması tavsiye ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 13:18
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133