banner139
banner256

Bu Bitcoin ve Kripto Para Borsası Artık Sigortalı

banner209

İngiltere’de bulunan büyük sigorta borsası Lloyd’s of London, U S NOW’un dışında Kingdom Trust için bir plan sunduğu geçtiğimiz yıl belli kripto paravarlıkları sigorta kapsamına almak için poliçe kesmeye başlamıştı.

Bu Bitcoin ve Kripto Para Borsası Artık Sigortalı
banner147

Sigortahaber.com.tr - İngiltere’de bulunan büyük sigorta borsası Lloyd’s of London, U S NOW’un dışında Kingdom Trust için bir plan sunduğu geçtiğimiz yıl belli kripto paravarlıkları sigorta kapsamına almak için poliçe kesmeye başlamıştı. Land Down Under isimli portalda yer alan kripto meraklıları, kesilen poliçe nedeniyle varlıklarını biraz daha güvende olduğunu hissedebilir. Zira önde gelen bir sigorta şirketi olarak dijital varlıklarını korumak için Independent Reserve ile işbirliği yapmış durumda.

Sigortalanan İlk Kripto Para Borsası

Independent, Avustralya’da Lloyd’s tarafından sigortalanan ilk kripto para borsası. Kapsam her koşulda kullanılamayacak. Örneğin SIM kartı kopyalanarak yapılan hırsızlık büyük olasılıkla geri ödeme kapsamında değil. Ancak borsada bir kesinti veya hackleme olayı yaşanması durumunda, yine de yapılan sigorta büyük miktarda mali rahatlama sağlayacak. Eğer böyle bir poliçe Cryptopia için kesilmiş olsaydı, Yeni Zelanda’nın Kripto para borsası Cryptopia ‘nın hacklenmesi olayı muhtemelen sigorta kapsamı dahilinde olurdu.

Kripto Para Endüstrisi İçin Büyük Bir Adım

Sigorta kapsamının bile mevcut olması kripto para endüstrisi için bir kilometre taşı konumunda. Independent CEO’su Adrian Przelozny, kripto para alanında ve borsadaki güvenlik standartlarında ve prosedürlerinde artan bir güvenlik düzeyi olduğunu belirtiyor. Przelozny, “Bu politikanın dünyadaki en büyük sigorta şirketi tarafından kabulü, kurumsal yönetimimize duyulan güven, sağlam risk yönetimi ve güvenlik protokolleri ve sadece en kaliteli ortaklarla çalışma taahhüdünün bir işareti” şeklinde açıklamada bulunuyor.

Kapsama Alanı

banner208
Sigorta ayrıca, fiyatlarla ilgili olarak spekülasyon yapılması durumunda oluşan zararlar da kapsam dışında. Ancak, bu durum menkul kıymetler borsası uygulamalarında da farklı değil.

Przelozny, yeni bir kapsama alanının olduğunu ileri sürüyor. “Sigorta, hızlı olgunlaşan kripto para sektöründeki değişimin bir sonraki mantıklı adımı. Yeni sigorta teklifimiz, yeni, anlamlı ve kurumsal sermayeyi şimdilerde hacim olarak gözden düşmüş gibi görünen dijital varlıklara tekrar geri getirecek. Lloyds’ın uyguladığı politika, son beş yılda 100.000 müşteriye ait dijital varlıkları korumak için Independent Reserve’in kullandığı çoklu güvenlik katmanlarına yönelik bir ek konumunda. ”

Bir borsa işlemlerine sigorta sağlanması, kripto para saklama çözümlerinin de dahil olduğu genişletilmiş teminat seçeneklerine yol açmış olmalı. Kapsam genellikle kripto para endüstrisi standartları mevcut olduğunda kullanılabilir. Bu durum sadece yatırımcının güvenini arttırmakla kalmaz, aynı zamanda dünya çapında kripto paraların kabulüne yardımcı olur.

Kripto para sigortasının başlatılması sektör için sadece bir sonraki mantıklı adım değil aynı zamanda büyük ölçüde bir sonraki adımın ifadesi.

Kaynak: Kriptokoin.com

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133