Citroën C3 Avrupa’nın en çok satanları arasında

Fransız otomotiv markası Citroen C3, markanın en çok satan modelleri arasında liderliğini korumaya devam ediyor. Üçüncü nesil Citroen C3 daha 30 ay geçmeden Avrupa’da 600 Bin satış rakamına ulaşmayı başardı.

Citroën C3 Avrupa’nın en çok satanları arasında

Satış rakamlarıyla adından söz ettiren C3 Fransa’nın üçüncü en çok satılan otomobili olurken aynı zamanda Avrupa’da da en çok satılan dördüncü otomobil modeli oldu.

Üç yıl önce ilk tanımı gerçekleştirilen üçüncü jenerasyon Citroen C3 satışa sunulmasının ardından 30 ay gibi kısa bir sürede 600 bin satış rakamına ulaştı. Sadece son bir yılda 110 Bin adet satışa ulaşan C3, büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürdü. Böylelikle Fransa’da üçüncü Avrupa’da ise en çok satılan dördüncü model olmayı başarmış oldu.

C3, CİTROEN’İN AVRUPA’DA BÜYÜMESİNE BÜYÜK KATKI SAĞLADI

Son 10 yıla bakıldığında Citroen markasının Avrupa’da büyümesinde en büyük katkıyı sağlayan Citroen C3 modeli oldu. Özellikle Türkiye pazarında da gözle görülür bir şekilde iyi satış rakamlarına ulaşan C3 modelinin en büyük avantajları, hem az yakması hem de şehir kalabalığında boyutuyla rahat hakaret edebilmesi oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER