banner154
banner156

Erhan NAVRUZ; Sigorta Acenteleri bu kara deliğe ilerlerken kimse dur demeyecek mi?

banner207

Erhan NAVRUZ; Sigorta Acenteleri bu kara deliğe ilerlerken kimse dur demeyecek mi?
banner199

Uzun zamandır Sigorta Cini yapılanmasının sigorta acentelerini nasıl yiyip bitirdiğini yazıyorum. Bugün acente bir arkadaşımdan telefon aldıktan sonra tekrar bu yazıyı yazmam gerektiğini düşündüm. Acente arkadaşım, bu hafta içerisinde acenteliklerini Sigorta Cini'nden yetkililerin ziyaret ettiğini ve bu ziyaret sırasında şartlarından bahsettikilerini belirtti.

Bir acentenin Sigorta Cini ile anlaşmasının şartları nelerdir?

Yine sevgili acente arkadaşımdan aldığım bilgiye göre; Sigorta Cini'nin acente anlaşması tamamen acente kara deliği gibi, yani Sigorta Cini şartları acenteyi tamamen lavetme üzerine kurulmuş.

İşte bazı şartlar;

- Ofis veya dükkanınızı Sigorta Cini'ne devr ederek tamamen Sigorta Cini mağaza standartları uygulanacak.

- Acente sahibi tüm haklarını Sigorta Cini'ne devr edecek ve belli bir maaş ve komisyon ile Sigorta Cini mağazasında çalışacak.

banner208
- Acente'nin zaten olmayan portföy hakkı hiç bir şekilde olmayacak.

- Acente, Sigorta Cini'ne dönüştükten sonra çalışan olarak devam eden eski acente sahibinin yanına Sigorta Cini'nden bir eleman verilerek müşterilerek alıştırılacak. Yani 1 yıl sonra artık o acente sahibine ihtiyaç kalmayacak.

Yukrıda belirtmiş olduğum şartlar sadece bir kaç tanesi idi. Sigorta Acentelerini bir kara delik misali yutarak ilerleyen Sigorta Cini konusunda acente STK'ları ne yapmayı düşünüyor. Karşımızda bir UBER/TAKSİ olayı varken,  sevgili STK liderleri bu tehlikenin farkında değiller mi?

Özellikle küçük acenteleri bu vb yapılara teslim etmek terk etmek ne kadar doğrudur. 

Umarım bu konu gündemden düşmez ve bir şekilde çözüm bulunur yoksa yüzlerce acente ortadan kalkacak.

Erhan NAVRUZ

Sigorta Haber Online Medya Grubu 

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 14:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer
Omer - 10 ay Önce

Evet benide ziyarete geldiler 1 yıl kullanıp sonra gözünün üzerinde kasım var diyerek maaşlı çalışan olduğunuz için tazminatınızı verirler sonra kapının önüne koyarlar böyle uyaniklar acentenin zor durumundan çıkar elde etmek isteyenler birini artık bu duruma dur demesi için tüm acenteler birleşerek kendi sigorta şirketlerini kurmaları veya sigorta şirketleri ile masa oturup sozle biz bu komisyon oranı ve bu şartlarda çalışıyoruz ermedikçe sigorta şirketleri bakkala bile yetki verir herkes elini taşın altına koyması gerekiyor biz varsak sigorta şirketleri var lakin böyle sessiz kalırsak artık bizim olmamiz kimsenin umrunda olmayacak zamanla...

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner203

banner64