banner154
banner256

Essential’dan telefonuna manyetik kulaklık adaptörü

banner209

Andy Rubin'in firması olarak bilinen Essential, ilk Android telefonu için özel bir kulaklık adaptörü tasarlayarak piyasaya sundu. Essential uzun dönemdir akıllı telefon çıkarmasa bile hala ayakta kalmayı başarıyor. Son dönemlerde adı daha çok Google üzerinde cinsel taciz olayıyla anılmış olan Android’in kurucularından Andy Rubin’in firması, yeni bir ürün yapacaklarını açıkladı. Bu ürün bir kulaklık adaptörü olarak belirlendi.

Essential’dan telefonuna manyetik kulaklık adaptörü
banner147

149 dolarlık satış fiyatı bulunan manyetik kulaklık jakının açıklaması Essential tarafından Eylül 2017’ yılında verilmişti. Firma, geçtiğimiz haziran ayında bu aksesuarın yaz dönemlerinde çıkacağını söylemişti. Fakat bu tarihte ürünü çıkaramamıştı.Audio Adapter HD resmi ismi ile çıkarılmış olan aksesuarın 149 dolarlık fiyatının yüksek olduğunu söylemeliyiz. Bu fiyat, akıllı cihaz fiyatının yüzde 30’luk bir bölümüne ulaşıyor. Satış siteleri üzerinde Essential Phone’u tavsiye edilen fiyatta daha aşağıya satın alabilirsiniz.

Aksesuarın fiyatının genel olarak yüksek olmasının nedenleri arasında, Essential Phone için özel olarak üretilen manyetik modül bulunmasıdır. Ayrıca stüdyo düzeyinde ses performansı ile beraber müzik dinleme meraklılarının zevklerine en iyi şekilde hitap edecek olan kulaklıkları destekleyecek bir amplifikatörde yer alıyor.

NE KADAR SATTI?

banner208
Bu aksesuarın çok fazla ilgi göreceği düşünülmüyor Essential’ın ilk telefon modeli satışlar üzerinde arzu edilen seviyeye ulaşılmadı. İlk altı ayında 90 bin kadar ürünün satıldığı açıklandı. Bununla beraber firmanın ikinci telefon çıkarma konusunda planlarını askıya alınacağı söyleniyor.

Yapay zekâ destekli ve mesajlara cevap verme konusunda yazılım barındıran bir telefon olduğu yer alıyor. Rubin, geçtiğimiz dönemlerde kullanıcıların sanal versiyonu şeklinde bir vizyon ortaya koyuyordu. Geçtiğimiz dönemlerde bu cihazın geliştirme çalışmalarının yer aldığını açıklamıştı. Rubin’in, Google firmasında çalıştığı dönemle ilgili olarak kendisine yöneltilmiş olan cinsel suistimal iddialarının kamuoyuna yansıması sonrasında, geçen yılın aralık döneminde Essential’a geri döndüğü açıklanmıştı. Firmanın günlük işlerini yönetip yönetmediği tam olarak bilinmiyor. New York Times da geçtiğimiz dönemlerde, Google firmasının kendisine, şirketi sessiz sedasız olarak terk etmesi için 90 milyon dolar ödediğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 16:11
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133