banner329
banner256

Güneş Sigorta, 61 bin Girişimci Kadına Güvence Sağladı!

banner209

Sigorta sektörünün öncü ve yenilikçi kurumu Güneş Sigorta, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında MikroSigorta ile 38 bin, MikroKonut ile 23 bin düşük gelirli girişimci kadına güvence sağladı.

Güneş Sigorta, 61 bin Girişimci Kadına Güvence Sağladı!
banner147

Güneş Sigorta; toplumsal gelişimi ve girişimci kadınları desteklemek  amacıyla iş ortağı Büyükkaya Brokerlik ile birlikte Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek oluşturduğu MikroSigorta ve MikroKonut ürünleriyle girişimci kadınları güvence altına alıyor. Toplam 175 ülkede dar gelirli kadınların ekonomik hayata katılmaları amacıyla yürütülen Mikrokredi programı kapsamında; girişimci kadınlara farklı ürün seçeneklerine sahip ve ekonomik fiyatlarda MikroSigorta imkanı sunuyor.

banner208
Güneş Sigorta’nın 2011 yılından itibaren düşük gelirli girişimci kadınlara güvence sunmaktan onur duyduğunu belirten Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin; “Türkiye Grameen Mikrofinans Programı ile mikrokredi verilen düşük gelir düzeyine sahip girişimci kadınları; kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık, terör ve deprem gibi doğal afetler teminatları ile güvence altına alıyoruz. 2011 yılında hayata geçirdiğimiz bu proje ile sektörde bir ilki gerçekleştirdik ve bu ürünümüzü müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentisine uygun şekilde sürekli olarak geliştirmeye devam ediyoruz.” dedi.

Güneş Sigorta bu alandaki çalışmalarını 2013 yılında MikroKonut Sigortası ile genişlettiğini belirten Çetin sözlerini şöyle noktaladı: “Girişimci kadınların yuvasını, yangından yıldırıma, sel ve su basmasından yer kaymasına kadar birçok temel riske karşı teminat sağlıyoruz. Bu yıl Ocak ayından itibaren Ekim ayına kadar MikroSigorta uygulamamızla yaklaşık 38 bin, MikroKonut ile yaklaşık 23 bin kadını güvence altına aldık. Üstelik girişimci kadınlar bu poliçeye yılda sadece 14 TL ödeyerek sahip olabiliyorlar.”

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133