banner258
banner256

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu; ‘Sigortada birleşme ve satın alma sürecek’

banner209

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, sigorta pazarında konsolidasyonun kaçınılmaz olduğunu ve devam edeceğini söyledi.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu; ‘Sigortada birleşme ve satın alma sürecek’
banner147

banner208
Geçen yıl Liberty Sigorta’yı, geçtiğimiz günlerde Ergo Sigorta’yı bünyesine katan HDI Sigorta’nın Genel Müdürü Hancıoğlu, “10 milyar dolarlık bir pazardan söz ediyoruz. Bu pazar büyüklüğü için şirket sayısı fazla” dedi. Hancıoğlu ayrıca, sigorta şirketlerinin mali bünyelerinde zafiyet oluşmaması için de daha sıkı bir yapılanmaya ihtiyaç olduğunu düşünüyor. Bu alım sonrası sektörde yedinci sıraya yükseleceklerini de ifade eden Hancıoğlu, ilk 5 hedeflerine yaklaştıklarını açıkladı.

Kurulacak BDDK benzeri yapıyı desteklediklerini, bunun karar almayı hızlandıracağını belirten Hancıoğlu, ekonomik krizin ise poliçe yenilemede düşüşe neden olduğunu, buna önlem olarak aynı ürünle ilgili farklı teminatlar içeren paketler hazırladıklarını söyledi. Trafik sigortasında “serbest piyasa” istediklerini anlatan Hancıoğlu, bu branşta “kişi temelli poliçe”ye birkaç yıl içinde geçilmesini beklediklerini kaydetti.

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr

banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133