banner139
banner156

HDI Sigorta sponsorluğunda, engelleri kayarak aştılar!

banner209

İstanbul İstinye Rotary Kulübü, Altı Nokta Körler Vakfı üyesi görme engelli 20 genci, HDI Sigorta sponsorluğunda gerçekleştirilen kayak kampında buluşturdu!

HDI Sigorta sponsorluğunda, engelleri kayarak aştılar!
banner147

Bu yıl 15.’si düzenlenen etkinlikte, görme engelli gençler, kayak pistine ayak bastı. Uludağ Beceren Otel’deki 3 günlük kampta, gönüllü hocalar tarafından eğitilen görme engelliler, hayatlarında ilk kez kayak yaptı. Kısa mesafelerde tek başlarına kayan gençler, yaşadıkları deneyimi “özgürlüğün tadı” olarak tarif ederken, organizasyon boyunca engellerini kayarak aşmanın keyfine vardı.

banner208
İstanbul İstinye Rotary Kulübü Başkanı Aydın Çetin, yaptığı açıklamada, görme engellilerin hayatlarına dokunmanın hazzını yaşadıklarını söyledi. Çetin, "Bu etkinlikte amaç, görme engellilerin özgüvenlerini artırmak ve toplumla onları bir şekilde buluşturup, görme engellilerin neler yapabileceğini göstermek. Bu projeyi Altı Nokta Körler Vakfı ile beraber yürütüyoruz. Her sene hayatlarında hiç kayak yapmamış görme engelli 20 genci 3 günlük kampa alıyoruz.. Şu ana kadar yaklaşık 350 görme engelli arkadaşımızı kayakla buluşturduk. Her sene farklı görme engellilere ile buraya geliyoruz ve onların dünyalarına giriyoruz. Onların mutlu olması bizleri çok daha fazla mutlu ediyor. Etraftaki insanlar da mutlu. Bu haz, bu mutluluk hiçbir şeye değişilmez" dedi.

Kayak kampının finalinde ise, etkinliğe katılan görme engelli gençler, düzenlenen törenle eğitim sertifikalarını aldılar.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 20:46
banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133