Instagram, İnternet tüketimini düşürecek

Instagram tarafından geliştirilen yeni bir özellik ile kullanıcılar Insragram’da gezinirken daha az internet tüketecek. Instagram’da, yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesi ve videoların önden yüklenebilmesi için kullanıcılara üç alternatif sunulacak. İlk önce Android işletim sistemine gelecek olan özelliğin çalışma şekli nasıl olacak?

Instagram, İnternet tüketimini düşürecek

Instagram uygulamanın cep telefonlarında kullanımı esnasında mobil internet kullanımını düşürecek yeni bir özelliği kullanıma sunduğunun müjdesini verdi. Android işletim sistemine sahip cep telefonları platformu kullanırken daha az hücresel veri harcayarak internette hatırı sayılır tasarruf sağlayacak.Instagram tarafından yapılan açıklamada bu özelliği tercih eden kullanıcılar, daha az hücresel veri harcayacağı gibi içeriğin yüklenme süreleri de daha kısa olacak.

Instagram’ın bu yeni uygulaması önümüzdeki günlerde dünyadaki tüm Android cihazlarda hizmete sunulacak olup, farklı internet hızları ve tüketim alışkanlıklarını dikkate alan bu özellik sayesinde daha fazla kullanıcıya kesintisiz Instagram deneyimi sunulması amaçlanıyor.

ÜÇ SEÇENEKTE NE OLACAK?

Android işletim sistemine sahip cep telefonu kullanıcıları Instagram’da yüksek çözünürlüklü içeriklerin görüntülenmesi ve videoların önden yüklenmesinde üç seçenek ile karşılaşacak. Bu özelliği aktif hale getirebilmeniz için ayarlar kısmındaki ‘Hesap’ sekmesinin altında yer alacak ‘Hücresel veri kullanımı’ kısmındaki üç seçenekten birini aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu üç özellikten biri aktif hale getirildiği zaman yüksek çözünürlüklü içeriklerin ve videoların önden yüklenmesinin önüne geçilebilecek.

Kullanıcılar, ‘Hiçbir zaman’ ‘Yalnızca Wi-Fi’ ‘Hücresel veri + Wi-Fi’ tercihlerinden birini aktivite ederek Instagram platformunda gezinirken daha az hücresel veri harcayarak internetten tasarruf yapabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 00:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER