banner315
banner256

InsurTech girişimi Bestow’a 15 milyon dolar yatırım

banner209

Dallas merkezli InsurTech girişimi Bestow, Valar Ventures liderliğinde gerçekleşen Seri A fonlama oturumunda 15 milyon dolar yatırım aldı. Fonlamaya mevcut yatırımcılardan New Enterprise Associates (NEA), Core Innovation Capital, 8VC ve Morpheus Ventures da katıldı. Bestow’un bugüne kadar elde ettiği toplam finansmanı 18 milyon dolara yükselten bu yeni fon ile birlikte şirket, ABD genelindeki büyümesini daha agresif bir tempoda sürdürmeye hazırlanıyor.

InsurTech girişimi Bestow’a 15 milyon dolar yatırım
banner147

banner208
Sigortacılık sektörünün iş zekası ve analitik çözümleriyle birlikte 21. yüzyıla taşınabileceğine değinen Bestow Kurucu Ortağı ve CEO’su Melbourne O’Banion, aynı zamanda bir seri girişimci ve daha önce sigortacılık sektöründe iki girişime daha imza attı. Biri konut sigortası diğeri şirketlerin çalışanlarına sunduğu sağlık sigortası planları üzerine olan bu iki şirket sayesinde yaşam sigortası sektörünü inceleme fırsatı bulunduğunu dile getiren O’Banion, FinTech Futures’ta yer alan haberde “Bu sayede sigortacılar ve şirket yöneticileriyle görüşme fırsatı buldum.” diyor.

Bestow bu görüşmelerin ürünü olarak kuruldu ve bireylerin, vadeli hayat sigortası poliçelerine sahip olmalarını sağlıyor. Bugüne kadar Teksas ve Utah’ta hizmet veren InsurTech şirketi, büyük veriyi ve öngörüye dayalı analitikleri kullanarak yaşam sigortasına başvuru süreçlerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Kendi geliştirdikleri sigortalama motorunun her bireye ait risk unsurlarını değerlendirmek için öngörüye dayalı analitiklerden faydalandığını belirten O’Banion, böylelikle kullanıcılar için en uygun sigorta poliçesini oluşturup maliyetleri belirleyebildiklerini ifade ediyor. Bestow’un tıbbi muayene ihtiyacını ortadan kaldıran başvuruları, InsurTech’in yanı sıra sağlık sektörünün de dikkatle izlemesi gereken bir trend başlatabilir.

Kaynak: Fintechistanbul.org

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 12:44
banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133