banner154
banner256

İsmail Gülle: Türkiye, Irak’ta hem üretip hem satış yapabilir

banner209

TİM Başkanı İsmail Gülle, Türkiye-Irak iş formuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Gülle, Türkiye’nin Irak’ta hem üretip hem ihracat yapabilecek bir konuma geleceğini söyledi. TİM, sürecin gidişatını bizzat kontrol ediyor.

İsmail Gülle: Türkiye, Irak’ta hem üretip hem satış yapabilir
banner147

Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) birlikteliğinde yapılan Türkiye-Irak İş Formunda çok ciddi gelişmeler yaşandı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Irak’ta Türkiye’nin üretimi ve ihracatı ile ilişkin yetkililere temasa geçti. Irak temasına ilişkin son gelişmeleri TİM Başkanı İsmail Gülle kamuoyu ile paylaştı.

20 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİ OLACAK

banner208
Hem Türkiye hem de Irak Cumhurbaşkanları, birlikte 20 milyar dolarlık bir ticaret hacmi hedefliyor. Gülle, Irak’ın ekonomisine can veren ithalatının en çok Türkiye’ye olduğunu da söyledi. 2018 yılında Türkiye ile Irak arasında 8.4 milyar dolarlık bir ticaret gerçekleşti. İki ülkenin hedefi, ticaret hacimlerini 20 milyar dolara çıkarmaktır. TİM Başkanı Gülle, konu ile ilgili olarak ‘20 milyar dolarlık ticaret hedefine ulaşmak için gayretle çalışacağız." dedi.

MAYIS AYINDA REKOR KIRILDI

İsmail Gülle, yaptığı açıklamada Cumhuriyet tarihinin ihracat rekorunun kırıldığını da söyledi. Türkiye’nin ihracat hedefleri arasında büyük bir para sahip olan geçtiğimiz Mayıs ayında 17 milyar dolarlık ihracat yapıldı. Yeni bir yol haritası ve yeni hedefler ile 2020 yılında en az 200 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşılması hedefleniyor.

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133