İstanbul Eczane Odası'ndan Allianz Sigorta Sözleşmeleri Hakkında açıklama yapıldı.

İstanbul Eczane Odası'ndan Allianz Sigorta Sözleşmeleri Hakkında açıklama yapıldı.

Değerli Meslektaşlarımız,

Bildiğiniz üzere 7 Kasım 2017 tarihinde Allianz Sigorta şirketinin eczanelere kamu fiyatı üzerinden %3.5 iskonto isteyen bir ek protokol göndermesi üzerine bir duyuru yayımlamıştık. Bu duyuruda SGK'ya dahi böyle yüksek bir iskonto uygulamamız olmadığını ve bu uygulamaya son verilmesi için bize imzalayıp göndereceğiniz dilekçelerle beraber kendileriyle görüşeceğimizi bildirmiştik. Bunun üzerine meslektaşlarımızdan çok sayıda dilekçe tarafımıza ulaştı, duyarlılığınız için teşekkür ederiz.

Dün (28 Kasım 2017) ilgili firma yetkilileriyle görüştük. Onlara, TEB Kongresine sunduğumuz ve Kongre kararı haline getirdiğimiz tek tip özel sigorta sözleşmesi talebimizi anlattık ve en azından bu talebin gerçekleşmesine kadar geçecek 2-3 aylık süre için beklemelerini ve yeni uygulamalarına geçmemelerini istedik. Ancak onlar, zaten yeni uygulamaya Kasım ayı itibariyle geçtiklerini, sistemsel olarak geri dönemeyeceklerini bildirdiler.

Bu sebeple TEB ile birlikte yapacağımız çalışma sonrası imzalanacak tek tip özel sigorta sözleşmesi hayata geçene kadar, bu haliyle Allianz Sigorta reçetelerini karşılamaya devam etmenizi bilgilerinize sunarız.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 23:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER