banner143
banner256

Karadeniz’de meydana gelen etkili yağışlara sigorta kalkanı

banner209

Karadeniz bölgesinde son günlerde etkisini gösteren yağışlı havadan dolayı binlerce ev ve iş yeri mağdur oldu. Vatandaş sigorta şirketlerini ve poliçelerini kendisine siper etmiş durumda! Detayları haberimizde ele alıyoruz.

Karadeniz’de meydana gelen etkili yağışlara sigorta kalkanı
banner147

Karadeniz bölgesinde son günlerde etkili olan yağışlar, vatandaşların dolu ve sel riskiyle karşı karşıya bıraktı. Şiddetli yağışın etkili olduğu kesimlerde araç ve konutlarda oluşan hasarlar, sigortanın önemini bir kez daha gündeme getirdi. Konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Doğan Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Selcen Gür, son yıllarda yaz aylarında etkili olan yağışlara değindi. Gür, dolu ve sele maruz kalan konut ve araçların yalnızca yüzde 30-40’nın sigortalı olduğunu belirterek tabloyu gözler önüne serdi.

banner208
Doğal afetlerin bölgede ciddi bir bilançoya neden olduğunu vurgulayan Gür, çoğu araç ve konutun poliçesi olmadığını ve bu nedenle vatandaşların oluşan zararı cebinden ödediğini kaydetti. Gür, ortalama bir büyüklüğe sahip olan ve 60 bin TL tutarında bir eşya içeren bir konutun yıllık 300-400 TL civarında sigortalanabildiğini, buna ek olarak dolu hasarının da teminat kapsamında olduğunu açıkladı.

Poliçelerde, doğal afet kapsamında oluşan zararların muafiyetinin olmadığını vurgulayan Gür, “Evinizin dış cephesi doludan zarar görürse poliçeniz varsa zararınız ödeniyor.” şeklinde konuştu. Doğal afetin neden olduğu maddi kayıplar, konut ve araçlar sınırlı kalmıyor. Fındık üreticilerinin ve klima satıcılarının da şiddetli yağışlardan olumsuz etkilendiğini kaydeden Doğan Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı, üreticilerin parametrik sigortaya ilişkin teklif aldığını kaydetti. 
    
   

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133