banner143

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran Sonuçları

Kasko sigortası primleri Haziran ayında 2 puan yükseldi.

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran Sonuçları

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Haziran ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2 puanlık artış yaşandı. Trafik sigortası primlerinde ise 66 olan Mayıs ayı puanı değişmedi.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin Haziran ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Haziran ayı kasko sigortası endeksi Mayıs ayına göre 2 puanlık artış kaydederek 99 oldu. Trafik sigortasında ise Mayıs ayında 66 olan endeks, Haziran ayında da seviyesini korudu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.125 TL’ye; 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 881 TL’ye çıktı.

Sigortam.net, müşterilerinin en doğru ürünü, en iyi fiyata, kolay ve hızlı bir şekilde satın almalarını sağlamak amacıyla sektördeki en büyük 20 sigorta şirketinin tekliflerini sunuyor; ayrıca internet sitesinden gerçekleştirilen poliçe alımlarında müşterilerine özel indirimler sağlıyor. Geçen yılın Ağustos ayından itibaren her ay düzenli olarak Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ni açıklayan ve sahip olduğu büyük veriyi hizmete sunan Sigortam.net, böylece araç sahiplerinin otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi edinmelerini sağlıyor.

Son olarak Haziran ayı verilerini açıklayan Sigortam.net, otomobil sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendleri sundu. Verilere göre kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan artış yaşadı. Verilere göre son 3 aydaki 2’şer puanlık artış trendi devam etti.

Trafik sigortası primlerinde ise Ocak ayından beri sert değişimler yaşanmadı. Yılın ilk ayından itibaren 4 puan artan endeks, Haziran ayında 66 puan oldu. Ocak ayında 831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri, Haziran ayında 881 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi, geçen yılın Haziran ayında ise 765 TL olarak gerçekleşmişti.

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:*

* Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi, Sigortam.net’in müşterilerine sunduğu kasko ve trafik sigortaları tekliflerine ait fiyatların değişimin genel eğilimini göstermektedir. Fiyatlar araç yaşı ve hasar kademesi bazında farklılık gösterebilir.

banner149
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner135

banner64

banner78