banner206
banner256

Koru Sigorta Mükemmellik Yolculuğuna başladı

banner209

Koru Sigorta sürdürülebilir başarı hedefiyle EFQM Mükemmellik modelini uygulamaya başladı

Koru Sigorta Mükemmellik Yolculuğuna başladı
banner147

Koru Sigorta, geçtiğimiz Mart ayında Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne (UKH) katılarak dünyada sürdürülebilir başarıyı sağlamak için geliştirilen modeller arasında en etkini olan EFQM’in “mükemmellik modeli”ni uygulamaya başladı.

Böylece Koru Sigorta, 21 yıldır performans iyileştirme stratejisi olarak EFQM Mükemmellik Model’ini esas alan bu programa, Türk sigorta sektöründen katılan ilk sigorta şirketi oldu.

EFQM, başarının takdir edilmesi, tanıtılması ve aynı zamanda sürdürülebilir başarıya ulaşmak isteyen kuruluşlara rehberlik edilmesi amacıyla Avrupa ülkeleri tarafından kurulmuş bir vakıftır. EFQM’in Türkiye partneri olan KalDer ülkemizin, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, sağlam temellere sahip yüksek rekabet gücüne erişebilmesinin, böylece başarıya ulaşarak sürekli gelişmeyi sağlayabilmesinin; mükemmellik felsefesinin hem kurumlarda hem de bireylerde yaygınlaşması ile mümkün olduğuna inanmaktadırlar. Koru Sigorta da bu ilkelere inanmış ve kararlılıkla mükemmellik yolculuğuna başlamıştır.

Koru Sigorta Genel Müdürü Soner Şahin “Mükemmellik modelinin uygulanması hem yöneticilerin hem de çalışanların kararlılığını ve tam anlamıyla katılımını gerektiren uzun ve zorlu bir süreçtir.  Koru Sigorta olarak bu sürece mükemmelliğin temel kavramlarını benimseme ve hayata geçirme konusunda kararlılığımızı ilan ederek başlamış bulunmaktayız.

EFQM uygulamasını hayata geçirirken, paydaşlarımızın beklentilerinin bilinciyle hareket ediyoruz. Çalışma arkadaşlarımız, acentelerimiz, reasürörlerimiz ve tedarikçilerimiz ile birlikte, müşterilerimiz, hissedarlarımız ve toplumun beklentilerini karşılayan hatta bu beklentileri aşan stratejiler geliştirme amaç ve gayretindeyiz.” şeklinde konuştu.

EFQM mükemmellik modeli; uygulayan şirketin mevcut durumu ile ilgili bir değerlendirme yapılmasına olanak verir. Yapılan değerlendirme aynı zamanda şirketin performansının ulusal ve uluslararası alanda diğer kuruluşlar ile kıyaslanmasını sağlar. Farklı kuruluşların organizasyonları arasında en iyi uygulamaları öğrenmek ve yaymak için ortam yaratır. Bağımsız değerlendiriciler tarafından

gerçekleştirilen dış değerlendirme ile şirketin mevcut durumunun bir dış göz tarafından da değerlendirilmesini sağlar. İş Mükemmelliği Değerlendirme sonuçları doğrultusunda şirket, bilinirliğine

katkı sağlayacak bir kalite ya da mükemmellik sertifikasına veya ödülüne layık görülebilir. Şirketin stratejileriyle uyumlu bir şekilde büyüme ve yaygınlaşmayı gerçekleştirme yönünde sağlam bir sistem kurması ve geliştirmesi için olanak sağlar. Sonuç olarak; fark yaratarak tüm paydaşların beklentilerini karşılamanın önünü açar.

Mükemmellik Modelini uygulamanın Koru Sigorta’ya sağlayacağı bu avantajların diğer şirketlere örnek olması sektörümüzün gelişmesi açısından da faydalı olacaktır.

banner208

banner263

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner333

banner78

banner91

banner317

banner133