banner329
banner156

Köse hastalığı Tarsim kapsamına alınmalı

banner209

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün, TARIM sigortası konusunda açıklamalarda bulundu. Çiftçilerin tarım sigortası bilincinin arttırılması gerektiğini vurguladı.

Köse hastalığı Tarsim kapsamına alınmalı
banner147

Özellikle son yıllarda mevsim değişikliklerinden dolayı çiftçiler zor duruma düşmeye başladılar. Bu noktada çiftçilerin yardımına Tarsim yetişti. Yaşanan hava olaylarında Tarım sigortasını yaptıran çiftçilerin yüzü gülerken, sigortasını yaptırmayan çiftçiler ise üzülmek durumunda kaldılar. 

banner208
Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün ise bu duruma dikkat çekerek ''sigorta bizim herşeyimiz'' diyerek Tarım sigortasının önemini vurguladı. 

TARIM SİGORTASI BİLİNCİNİ ARTTIRMALIYIZ

Tarım Sigortası bilincinin arttırılması için çalışmalar yapılması gerektiğini söyleyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı; ''Çiftçilerimiz genel olarak buğday sigortası yaptırıyor. Fakat Buğday'ın dışında ayçiçeği için böyle bir durum gözlemlenmiyor. Son yıllarda köse hastalığıyla uğraşan ayçiçek için de temnat verilmesi gerekiyor. Köse hastalığı gibi hastalıkların de kapsam içine alınması daha faydalı olacaktır. Bildiğim kadarıyla köse hastalığı kapsam içinde bulunmuyor. Köse hastalığının kapsama alınması ilei ilgili çalışmalara hız vermeyi düşünüyoruz. Bu güne kadar bu konu üzerinde durulmamasının sebeplerinden biri de köse hastalığının yoğun olmamasıydı. Fakat son zamanlada yoğun bir şekilde köse vb. hastalıklara maruz kalıyoruz.'' 

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 16:47
banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133