banner139
banner156

Kredi kartı taksit sayısına BDDK'dan yeni ayar!

banner209

BDDK tarafından yapılan açıklamaya göre, kredi kartı ile alınan birçok üründe taksit sayıları artırıldı. Mobilya alacaklar için taksit sayısı 18 aya çıkarılırken, yurt içi tatil konaklamaları ve havayolu harcamaları için taksit sayısı 12 aya çıkarıldı.

Kredi kartı taksit sayısına BDDK'dan yeni ayar!
banner147

Geçtiğimiz 2018 yılında kredi kartları ile yapılan alışverişlerde taksit sayılarını artıran Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), konuyla ilgili olarak yeni bir düzenlemeye gitti. Yeni yayınlanan bir maddeye göre birçok sektörde kredi kartı ile yapılan alışverişlerde taksit sayıları artırıldı. Mobilya alımlarında, elektronik eşya alımlarında, havayolu alışverişlerinde ve tatil için yapılan konaklamalarda taksit sayılarının arttığı haberi açıklandı. Yapılan açıklamaya göre mobilya alışverişlerinde kredi kartının kullanılması durumunda taksit sayıları 12 aydan 18 aya çıkarıldı. Evlenecek kişiler yada evindeki eşyaları yenileyecek kişiler bu haber karşısında rahat bir nefes aldılar. 

BİRÇOK ÜRÜN 18 TAKSİTLE ALINABİLECEK

banner208
BDDK yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, kredi kartı ile alışveriş yapılan elektronik eşya ürünlerinde, otel ve konaklama ödemelerinde, havayolu biletlerinde ve birçok elektronik kategoride taksit sayısı artırıldı. Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26'ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca da yapılan değişikler resmi olarak yürürlülüğe girdi. Elektrikli eşya alımlarında ve mobilya kategorisinde yapılan birçok alışverişte artık 18 ay taksit imkanı olabilecek. 

TELEVİZYON SATIN ALIMLARI DA DÜŞÜNÜLDÜ

Elektronik eşya alımlarında taksit sayısı 18 aya çıkarıldı fakat konu ile ilgili olarak bazı kısıtlamalar yapıldı. Fiyatı 3.500 TL ve altı olan televizyon alımlarında eskiden uygulanan 9 ay taksit imkanı değiştirilerek 12 aya çıkarıldı. Elektronik eşya alımlarında taksit sayısı 3 aydan 6 aya çıkarılırken, yurt içinde havayolu ve konaklamada yapılacak taksit tutarı 9 aydan 12 aya çıkarıldı. BDDK'nın yeni düzenlemesi ile ilgili yorumlarınızı diğer okuyucularımız ile tartışabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2019, 14:28
banner263
YORUM EKLE
banner71
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133