banner206
banner256

MAPFRE Gönüllüleri, KAÇUV’da Çocuklarla Buluştu!

banner209

MAPFRE Gönüllüleri, 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü kapsamında KAÇUV Aile Evi’ni ziyaret etti.

MAPFRE Gönüllüleri, KAÇUV’da Çocuklarla Buluştu!
banner147

Sigortahaber.com.tr - MAPFRE Gönüllüleri, 15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Günü kapsamında KAÇUV Aile Evi’ni ziyaret etti. Çocuklarla tuval boyama atölyesi gerçekleştiren gönüllüler, ülkemizde her yıl 3.500 çocuğa kanser teşhisi konulduğunu söyleyerek konuyla ilgili farkındalığın artmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Toplumsal gelişim, sağlık, kültür, yol güvenliği gibi konularda farkındalık yaratmak ve topluma fayda sağlamak amacıyla sosyal sorumluluk projeleri yürüten MAPFRE gönüllüleri, 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanser Günü kapsamında Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) Aile Evi’ni ziyaret etti.

Çocuklarla tanışıp kısa sürede kaynaşan gönüllüler, ardından tuval boyama atölyesine katıldı. Ziyaret sırasında çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken gönüllüler de bu ziyaretin kendileri için çok anlamlı olduğunu söyledi. KAÇUV yetkililerinden çocukluk çağı kanseri hakkında bilgi alan gönüllüler, farkındalığın artmasına katkıda bulunmayı hedeflediklerini ifade etti.

Necla Aksoy: Çocukluk kanseri konusunda 105 bin 800 kişinin dikkatini çektik!

banner208
Fundación MAPFRE Türkiye Sorumlusu Necla Aksoy, KAÇUV ile 2016 yılından bu yana ortak bir proje yürüttüklerini dile getirerek, “Türkiye’de çocukluk kanseri konusunu ele alan ilk portal olma özelliğini taşıyan cocukkanseri.org / Çocuk Kanseri Bilgi Ağacı’nı KAÇUV ile birlikte hayata geçirdik. Portal ile ailelerin, çocuklarının hastalığıyla ve tedavi süreçleriyle ilgili doğru bilgileri edinerek daha bilinçli olmalarını sağlamayı amaçladık. Aileler bu platform üzerinden kanser türleri, tedavi yöntemleri, çocuk psikolojisi açısından dikkat edilmesi gerekenler gibi farklı konulardaki eğitim videolarının yanı sıra kanser ve tedavi türlerine yönelik farklı kitaplara, broşürlere ve makalelere da ulaşabiliyor. Ayrıca platform üzerinde gerçekleştirilen canlı seminerler aracılığıyla uzmanlarla bir araya gelerek merak ettikleri konularda sorular yöneltebiliyorlar. Şu ana kadar Facebook üzerinden gerçekleştirdiğimiz canlı seminerler ile 105 bin 800 kişiye ulaştık. Gönüllülerimizin de projemize destek vermesi ve böylesine anlamlı bir günde çocukları ziyaret etmesi bizlere büyük mutluluk verdi” dedi.

KAÇUV tarafından paylaşılan bilgilere göre, dünya genelinde her yıl 0 - 18 yaş arasındaki yaklaşık 300 bin, ülkemizde ise 3 bin 500 çocuğa kanser teşhisi konuluyor. Erken teşhis ve sağlık hizmetlerine ulaşım arttıkça iyileşme oranlarında da büyük ölçüde artış görülüyor.

Fundación MAPFRE hakkında

1975 yılında kamu menfaatine katkıda bulunmak amacıyla MAPFRE S.A. tarafından kurulmuş olan Fundación MAPFRE, kar amacı gütmeyen bir vakıf olmakla beraber, aynı zamanda MAPFRE S.A.’nın çoğunluk hissedarıdır. Vakfın faaliyetleri, beş ayrı alan çatısı altında yürütülmekte olup, bu kurumlar aracılığıyla çeşitli sosyal sorumluluk projeleri desteklenmekte ve geliştirilmektedir. Kazaları önleme ve yol güvenliği alanı, sağlık teşvik alanı, sigorta bilimleri alanı, kültürel faaliyetler alanı ve toplumsal gelişim alanlarında projeler yürütülmektedir. Vakıf, dünya çapında gerçekleştirmekte olduğu tüm sosyal sorumluluk projelerinde olduğu gibi MAPFRE Sigorta aracılığıyla ve işbirliğiyle Türkiye sınırları içersinde hayata geçirilen faaliyetlerde de kendi adıyla yer almaktadır. Fundación MAPFRE, MAPFRE Sigorta işbirliğiyle Türkiye’de çok sayıda sosyal sorumluluk projesi yürütmektedir.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Hakkında:

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı, 2000 yılında çocukları tedavi görmekte olan aileler ile hekimlerinin bir araya gelmeleriyle kuruldu. Vakfın temel amacı; Maddi sorunları nedeniyle tedavileri aksama riski taşıyan çocukların tedavilerinin sürekliliğini sağlamaktır. Ayrıca kanser ile mücadelede önemli bir gereksinim olan psikolojik destek ve çocuk psikolojisine uygun tedavi ortamının yaratılması vakfın öncelikli hedefleri arasında yer alır.

banner263
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56

banner62

banner81

banner213

banner135

banner55

banner78

banner91

banner317

banner133