banner437

banner413

banner334

banner441

banner436

banner407

banner409

banner412

banner78

banner440

banner358
banner442

MAPFRE Sigorta’da Esnek ve Mobil Çalışma Dönemi Başladı!

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden MAPFRE Sigorta, iş ve özel yaşam dengesini güçlendirmek ve verimliliğe odaklanmak üzere yeni bir çalışma modeli geliştirdi.

banner345
SİGORTA 17.04.2019, 13:25
MAPFRE Sigorta’da Esnek ve Mobil Çalışma Dönemi Başladı!
banner346
banner414

Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden MAPFRE Sigorta, iş ve özel yaşam dengesini güçlendirmek ve verimliliğe odaklanmak üzere yeni bir çalışma modeli geliştirdi. Uygulama kapsamında, çalışanların günlük çalışma sürelerini şirketin standart saatlerinden farklı bir zaman diliminde esnek olarak tamamlamalarına imkân tanınıyor. MAPFRE Sigorta çalışanları ayrıca, haftanın iki günü ofis dışındaki herhangi bir ortamda çalışabiliyor.

MAPFRE Sigorta, iş süreçlerini yeni dijital çağın getirdiği esneklik ile tamamlayarak iş sonuçları ve verimliliğe odaklanmak için esnek ve mobil çalışma uygulamasına geçiş yaptı. “Uygulama kapsamında dileyen çalışanlar şirketin standart saatleri içerisinde çalışmalarını sürdürürken dileyenler günlük çalışma sürelerini farklı zaman dilimlerinde esnek olarak tamamlayabilecek. Uygulama ayrıca, çalışanların haftada iki gün ayda toplam sekiz gün ofis dışında herhangi bir ortamda çalışmalarına da olanak tanıyor.

Necla Aksoy: Çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini güçlendirmeyi hedefliyoruz.

MAPFRE Sigorta İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Necla Aksoy, esnek ve mobil çalışma uygulaması hakkında bilgi verdi. MAPFRE Sigorta’nın tüm insan kaynakları uygulamalarının altında, çalışanlar ve toplum için fark yaratabilme gayesi yattığına dikkat çeken Aksoy, “Bu uygulamayı, ‘Dijital Meydan Okuma Stratejik İnisiyatifimiz’ çerçevesinde tasarladık. Esnek ve uzaktan çalışmayı içeren bu uygulama kapsamında, geleneksel çalışma şekilleri yerine işin sonuçları, kalitesi ve verimliliğin odaklanıyoruz. Uygulamayla ayrıca, çalışanlarımızın iş-özel yaşam dengesini de güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sabah 7’den akşam 10’a esnek çalışma saatleri

MAPFRE Sigorta Genel Müdürlük için standart çalışma saatleri hafta içi pazartesiden perşembeye 08.00-17.00, cuma günleri ise 8.00-16.00 saatleri arasında. Esnek çalışma modelinde ise çalışanlar, kişisel ihtiyaçları ve tercihleri doğrultusunda sabah 7.00-10.00 arasında herhangi bir saatte işe başlayıp akşam 16.00-22.00 saatleri arasında herhangi bir saatte işten çıkabiliyor. Çalışanlar, haftalık 39 saatten az çalıştıkları takdirde, eksik sürelerini aynı yıl içinde telafi etme hakkına sahip. 39 saatin üzerinde çalışılan süreler ise toplam sekiz saate ulaştığında bir tam gün izin olarak denkleştirilebiliyor.

Ayda sekiz güne kadar mobil çalışma

Mobil çalışma saatlerinde ise çalışanlara haftanın iki günü ofis dışındaki herhangi bir ortamda çalışma imkânı veriliyor.

Dört çalışma modeli

MAPFRE Sigorta’da, uygulama kapsamında çalışma yeri ve saati konusunda dört seçenek sunuluyor. Çalışanlar; standart çalışma saatlerinde iş yerinde, standart çalışma saatlerinde mobil, esnek çalışma modelinde iş yerinde veya esnek çalışma saatlerinde mobil seçeneklerinden birini tercih edebiliyor.

Dijital Meydan Okuma Stratejik İnisiyatifi nedir?

MAPFRE tarafından tasarlanan Dijital Meydan Okuma Stratejik İnisiyatifi, çalışma ortamını yeni dijital gereksinimleri karşılayabilecek şekilde düzenlemek ve şirketin bu süreçte yaşaması gereken değişimleri yönetmek üzere tasarlandı. Bu inisiyatifte; esneklik, çeviklik, iş birliğine dayalı çalışma, bilgi paylaşımı, dijital kültür, yeni ücretlendirme, performans değerlendirme ve takdir uygulamaları ön plana çıkıyor.

Yorumlar (0)
banner358
banner339
banner353
18°
parçalı az bulutlu
banner348
Günün Anketi Tümü
Sizce Yeni Sitemiz Nasıl Olmuş?
banner443
banner355
banner359
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
banner360
Günün Karikatürü Tümü
banner419

Gelişmelerden Haberdar Olun

@